بایدن دل مکزیک را هم به دست آورد

کدخبر: 2367661

رئیس جمهوری منتخب آمریکا و رئیس جمهوری مکزیک به همکاری در زمینه استراتژی نوع دوستانه در زمینه مهاجرت به وسیله رسیدگی به علل اصلی آن در آمریکای مرکزی و جنوب مکزیک متعهد شدند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک و جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در تماسی تلفنی به بررسی رویکردی جدید درباره مهاجرت منطقه‌ای پرداختند که شامل پیشنهادهایی برای راهکارهای جایگزین برای رسیدگی به سفرهای خطرناک مهاجران به ایالات متحده می‌شود.

دو طرف همچنین گفتند که تمایل دارند دلایل مهاجرت در السالوادور، گوآتمالا، هندوراس و جنوب مکزیکو را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

بایدن همچنین متعهد شد تا ظرفیت و زیرساخت مرزی و منطقه‌ای مورد نیاز را برای تسهیل یک رویکرد نوع دوستانه و با نظم برای رسیدگی به حال مهاجران ایجاد کند که هنجارهای بین‌المللی در آن رعایت و لحاظ شود.

اخیرا، رئیس جمهوری مکزیک گفته بود که ایالات متحده و مکزیک با ریاست جمهوری بایدن به همکاری در زمینه مهاجرت می‌پردازند.

درخواست‌های غیرمنتظره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که دولت مکزیک باید تلاش بیشتری را در کاهش مهاجرت به ایالات متحده انجام دهد شامل جای دادن مهاجران در مکزیک تا زمان برگزاری دادگاه‌های آنها در ایالات متحده و پرداخت پول برای دیوار مرزی باعث تنش در روابط دو کشور شده بود.

بایدن اما بر ضرورت تقویت همکاری بین دو کشور و همچنین رسیدگی مشترک به بیماری کووید-۱۹، گسترش فعالیت‌های امنیتی مرزی و اقتصادی تاکید کرده است.

رئیس جمهوری مکزیک در توئیتی نوشت: ما بر تعهدمان برای همکاری به منظور بهتر شدن اوضاع مردم و ملت‌هایمان بار دیگر تاکید کردیم.

وزیر خارجه مکزیک نیز در توئیتی نوشت: یک همکاری دو جانبه و بسیار خوب بین دو کشور به وجود می‌آید.

«خبرگزاری ایسنا»

ارسال نظر: