وزیر بهداشت انگلیس: گونه جدید کرونا غیرقابل کنترل بود

کدخبر: 2367671

وزیر بهداشت انگلیس از مردم خواست برای مهار گونه جدید ویروس کرونا که در بخش‌های جنوب شرقی این کشور بسرعت در حال شیوع است، مقرارت سختگیرانه جدید از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

«مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس به بریتانیایی‌ها درباره رعایت محدودیت‌های کرونایی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی با توجه به شیوع گونه جدید این ویروس در انگلیس هشدار داد.

وی به شبکه «اسکای نیوز» گفت: نمی‌خواستیم کلاً برنامه را تغییر بدهیم و مقررات سخت‌تری وضع کنیم اما باید اقدام می‌کردیم. گونه جدید از کنترل خارج شده بود باید مهارش می‌کردیم.

نخست‌وزیر انگلیس هم غروب شنبه به وقت تهران گفت که گونه جدید ویروس کرونا در این کشور سریع‌تر پخش می‌شود.

به گزارش منابع خبری، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در این باره گفت: «گونه جدید ویروس کرونا سریع‌تر پخش می‌شود. نوع جدید ویروس کرونا ۷۰ درصد سریع‌تر از نوع قبلی پخش می‌شود. البته، شواهدی موجود نیست که نشان دهد نوع جدید ویروس کرونا خطرناک‌تر است یا واکسن کرونا تاثیر کمتری بر آن خواهد گذاشت.»

نخست‌وزیر انگلیس افزود که نمی‌توان بر اساس برنامه‌ریزی قبلی جشن‌های کریسمس را برگزار کرد و کاهش محدودیت‌ها در انگلیس تنها برای یک روز اعمال می‌شود. جانسون از اعمال محدودیت‌های جدید در جنوب و شرق این کشور و «لندن»، پایتخت آن خبر داد.

تا قبل از اظهارات جانسون، هشدار در برابر کرونا در سطح سه قرار داشت و بعد سطح هشدار در بخش‌هایی از انگلیس به چهار، بالاترین سطح افزایش یافت. در سطح چهار هشدار، بر ماندن در خانه‌ها تاکید شده و فروشگاه‌های غیرضروری تعطیل می‌شوند.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اظهارات جانسون و اعلام قرنطینه باعث شد که هزاران نفر از ساکنان لندن تلاش کنند به منظور فرار از قوانین محدودکننده قرنطینه، با عجله پایتخت انگلیس را ترک کنند.

انگلیس اعلام کرده که به سازمان جهانی بهداشت در مورد قدرت انتقال سریع نوع جدید ویروس کرونا اطلاع‌رسانی کرده است.

وزیر بهداشت انگلیس دوشنبه گذشته از یافته شدن نوع جدید ویروس کرونا با قدرت شیوع سریع‌تر در این کشور خبر داد. وی گفت که دستکم ۶۰ مقام محلی مختلف در انگلیس، عفونت‌هایی را که بر اساس گونه جدید کرونا ایجاد شده ثبت کرده‌اند.

وی در مجلس عوام به نمایندگان مجلس گفت که طی روزهای گذشته در سراسر لندن، «کنت» و مناطقی از «اسکس» و «هرتفوردشایر» افزایش شدید ابتلا به کرونا مشاهده شده، با این حال هیچ دلیلی وجود ندارد که این ویروس بیماری شدیدتری ایجاد می‌کند یا واکسن بر آن تاثیر ندارد.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: