واکنش پامپئو به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد

کدخبر: 2367688

وزیر امور خارجه آمریکا با تکرار اتهام‌زنی‌های گذشته به جمهوری اسلامی ایران، به حمله راکتی شامگاه گذشته به سفارت آمریکا در بغداد واکنش نشان داد.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده امروز (دوشنبه) در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد به حمله راکتی شامگاه یکشنبه به منطقه «الخضراء» بغداد واکنش نشان داد.

وزیر امور خارجه ایالات متحده بار دیگر با تکرار اتهامات گذشته علیه جمهوری اسلامی ایران از مردم عراق خواست تا عوامل مرتبط با این حمله را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

پامپئو در این پیام که لحنی تند داشت، نوشت: «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران بار دیگر آشکارا و بی‌شرمانه به بغداد حمله کردند و غیرنظامیان عراقی را زخمی کردند. مردم عراق حق دارند تا این عاملان حمله را تحت پیگرد قرار دهند. این مجرمان خشن و فاسد باید اقدامات ثبات‌زدای خود را متوقف کنند».

منطقه الخضراء بغداد شامگاه یکشنبه هدف حمله حداقل هشت راکت قرار گرفت که به دنبال آن سفارت آمریکا با تایید این حمله گفت که سامانه سی‌رام مستقر در سفارتخانه این راکت‌ها را دفع کرده است و تنها تلفاتی مادی به ساختمان‌های مسکونی موسوم به القادسیه در منطقه الخضراء وارد شده است.

ادعاهای پامپئو درباره نسبت دادن این حملات به گروههای مقاومت و زخمی شدن غیرنظامیان عراقی در شرایطی مطرح شده است که پایگاه خبری صابرین نیوز اعلام کرد که این شلیک های پدافند سفارت آمریکا بوده که به ساختمان‌های مجتمع مسکونی القادسیه در منطقه الخضراء آسیب‌هایی را وارد کرده و منجر به وحشت اهالی منطقه الکراده، القادسیه و الجادریه شده است.

گروه مقاومت کتائب حزب الله شب گذشته با انتشار بیانیه‌ای با حمله راکتی به سفارت آمریکا مخالفت و اعلام کرد که «گلوله‌باران سفارت شر(شیطان) در زمان کنونی یک رفتار کنترل نشده و غیرمنضبط تلقی می‌شود و مقامات ذی صلاح باید عاملان این حمله را تحت پیگرد قرار داده و آنها را دستگیر کنند».

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: