بازداشت چند زن شیعه به دست آل سعود

کدخبر: 2367865

منابع خبری از بازداشت چند زن شیعه از استان قطیف به دست عناصر رژیم آل سعود خبر دادند.

عناصر رژیم آل سعود همچنان به تجاوزات خود در مناطق شیعه‌نشین عربستان سعودی ادامه می‌دهند.

در همین راستا بازداشت‌های ظالمانه در مناطق قطیف و الاحساء که از هفته‌های قبل آغاز شده بود هنوز متوقف نشده و ادامه دارد.

منابع گزارش دادند که عناصر رژیم سعودی پس از بازداشت شیخ «حسین النمر» فرزند شهید «نمر باقر النمر» ( که به دست جنایتکاران سعودی اعدام شد) چند تن از زنان شیعه در این مناطق را بازداشت کردند.

بنابراین شمار زنان شیعه از منطقه قطیف که در زندان‌های عربستان هستند به 9 نفر افزایش یافت.

منابعی در این راستا اعلام کردند که این زنان در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند و خانواده‌های آنها نیز در معرض تهدید قرار دارند تا اخبار مربوطه را به رسانه‌ها اعلام نکنند.

طی روزهای گذشته مقامات سعودی در راستای هدف قرار دادن علمای شیعه عربستان به ویژه علمای قطیف و الاحساء، «شیخ حسین النمر» از دیگر علمای شیعه این منطقه را بازداشت کردند.

براساس این گزارش، شیخ حسین النمر چهارمین روحانی شیعه در منطقه شرق عربستان است که اخیرا توسط نیروهای سعودی بازداشت شده است.

نیروهای سعودی پیش از این، سید هاشم الشخص، سید خضرالعوامی و شیخ عباس السعید را بازداشت کرده و پیشتر از این نیز «محمد بوجباره» مداح اهل بیت علیهم السلام را نیز بازداشت کرده بودند.

از سوی دیگر برخی منابع عربستانی از بازداشت خانم «اشتیاق محمد آل سیف» نویسنده زن سعودی توسط نیروهای امنیتی این کشور خبر می دهند.

براساس نوشته وب سایت بنی سعود، آل سیف سه ماه پیش توسط نیروهای امنیتی سعودی بازداشت شده بود اما هیچ خبری از بازداشت او منتشر نشده بود.

در طول دو ماه اخیر ده‌ها نفر از جوانان قطیف در یورش نیروهای امنیتی که با حمایت گسترده خودروهای زرهی انجام می‌شود، بازداشت شده‌اند.

بازداشت فعالان شیعه و مخالفات دولت سعودی هرچند همواره در عربستان وجود داشته اما از زمان سر کار آمدن «محمد بن سلمان» در سال 2017 به این سو روند بازداشت‌ها و سرکوب‌ مخالفان افزایش چشمگیری داشته است به گونه‌ای که در ماه مه ‌2019 دولت سعودی دست به قتل 37 نفر زد و با خونسردی سر آنها را از تنشان جدا کرد.

در بین قربانیان شش کودک بودند و 33 نفر از آنها نیز از شیعیان قطیف و احساء به شمار می‌آمدند. کسانی که صرفا به خاطر بیان عقیده و حضور در اعتراضات از سال 2011 در زندان به سر می‌بردند!

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: