نگرانی‌ها درباره کمبود مواد غذایی در انگلیس

کدخبر: 2367892

در حالی که مقام‌های رسمی انگلیس گفته‌اند که مواد غذایی کافی در فروشگاه‌ها وجود دارد ولی گروه‌های صنعتی نسبت به کمبود برخی مواد غذایی تازه از هفته آینده هشدار می‌دهند.

گروه های صنعتی انگلیس هشدار داده‌اند که اگر مسیرهای حمل و نقل کالا بار دیگر از سرگرفته نشود، این کشور از هفته آینده با کمبود شدید برخی مواد غذایی تازه روبرو خواهد شد. این در حالی است که مقام های رسمی گفته‌اند که مواد غذایی کافی فعلا در فروشگاه ها وجود دارد.

بر اساس این گزارش، پریتی پاتل وزیر کشور بریتانیا گفت: مردم نباید نگران نباشند.

این در شرایطی است که برخی فروشگاه های بزرگ زنجیره‌ای بریتانیا نسبت به کمبود میوه و سیبزیجات طی روزهای آینده هشدار داده‌اند.

در پی شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، مرزهای خود را به روی بریتانیا مسدود کرده‌اند.

سوپرمارکت های بریتانیا به خاطر محدودیت های کرونایی با رشد فزاینده تقاضای کریسمس روبرو شده‌اند.

بی‌بی‌سی به نقل از کلمنت بیون وزیر اروپای فرانسه اعلام کرده است که بریتانیا و فرانسه به زودی توافق مربوط به از سرگیری جابجایی محموله های تجاری را اعلام خواهند کرد.

مقامات بهداشتی انگلیس گفته‌اند که نمونه جهش یافته ویروس کرونا در این کشور کشف شده است که میزان سرایت این نوع تا 70 درصد بیشتر است.

محدودیت‌های ورود به انگلیس عمدتاً توسط کشورهای اروپایی اعمال شده است. مقامات اتریش، بلژیک، بلغارستان، آلمان، دانمارک، ایرلند، ایتالیا، هلند، فنلاند، فرانسه و جمهوری چک تصمیم گرفته‌اند پروازهای خود را با انگلیس به طور موقت متوقف کنند.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: