یادمان سردار سلیمانی در لبنان خشم لابی ضدایرانی «یوانی» را برانگیخت

کدخبر: 2368364

نصب یادمان سردار سلیمانی در لبنان با واکنش مدیر سیاستِ لابی صهیونیستی «یوانی» همراه شد.

نصب تصاویر و یادمان سردار قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران در خیابان‌های لبنان خشم عضو گروه ضد ایرانی یوانی را برانگیخت.

جیسون برداسکای، مدیر سیاست گروه یوانی (اتحاد علیه ایران هسته ای) در واکنش به ادای احترام گسترده به فرمانده شهید سپاه قدس ایران در حساب توئیتری خود آورد: درست زمانی که فکر می‌کنید همه ادای احترام‌ها به (سردار) سلیمانی را در این هفته دیده اید، این یادبود در لبنان ظاهر می‌شود.

جنبش حزب الله لبنان در نخستین سالگرد ترور فرماندهان مقاومت شهیدان سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در نزدیکی فرودگاه بغداد، یادمانی از سردار سلیمانی در جنوب این کشور نصب کرد.

حزب الله لبنان در مراسمی به خواست سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله و با حضور مقامات این جنبش و تعدادی از علما و شخصیت‌های محلی، یادمان شهید سلیمانی در منطقه حفاظت شده «تل العویضه» در شهرک «الطیبه» در جنوب لبنان نصب و این منطقه که بیش از ۱۰۰ هزار درخت در آن است را به اسم ایشان نامگذاری کردند.

خودروی حامل سردار سلیمانی در سوم ژانویه سال ۲۰۲۰ در اقدام تروریستی از سوی پهپاد آمریکا هدف حمله قرار گرفت و موجب شهادت او و همرزمانش شد.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

ارسال نظر: