التحریر غرق در شور شهدای مقاومت + فیلم

کدخبر: 2368460

تظاهرات گسترده خیل عظیمی از مردم عراق که از بامداد امروز خود را به میدان التحریر بغداد رسانده بودند تا در مراسم بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس شرکت کنند، آغاز شد.

راهپیمایی و تظاهرات گسترده مردمی در تکریم فرماندهان شهید مقاومت و تجدید پیمان با آرمانهای آنها لحظاتی پیشدر میدان التحریر بغداد رسما آغاز شد.

میدان التحریر در پایتخت عراق از صبح امروز (یکشنبه - سوم ژانویه) برای برگزاری تظاهرات بزرگ «شهادت و حاکمیت» در نخستین سالروز شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق و سایر همرزمانشان آماده شده بود و شاهد ورود اقشار مختلف مردم عراق از بغداد و سایر شهرها بود.

برقراری تدابیر شدید امنیتی در بغداد برای تامین امنیت شرکت‌کنندگان در مراسم سالروز

فرماندهی پلیس بغداد امروز طی بیانیه‌ای از آغاز تدابیر لازم مربوط به تامین امنیت تجمع‌های پایتخت عراق در نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس خبر داد و اعلام کرد که تمامی یگان‌های فرماندهی عملیات تحت نظارت «ماجد الموسوی» رئیس پلیس بغداد، امنیت تجمع‌های یادبود و بزرگداشت این شهدا و نیز راهپیمایی‌ها را برعهده گرفته‌اند.

«طارق اسماعیل» رئیس اداره راهنمایی و رانندگی بغداد نیز دیروز خبر داده بود که برخی خیابان‌های نزدیک به دو منطقه الکرخ و الرصافه برای تامین امنیت این مراسم مسدود خواهند شد.

ازدحام بی‌سابقه در ورودی‌های پایتخت عراق

رسانه‌های عراقی از ازدحام و ترافیک بی‌سابقه در ورودی‌های پایتخت عراق از سمت جاده بین‌المللی و پایگاه کالسو الحله تا ایست ۵۷ بغداد خبر دادند و اعلام کردند که چنین تصاویری تنها در روزهای برگزاری مراسم بزرگ مذهبی در ورودی‌های بغداد مشاهده می‌شود.

علاوه بر این گفته می‌شود با وجود آنکه امروز در عراق به دلیل برگزاری این راهپیمایی میلیونی، تعطیل رسمی اعلام شده است اما با ورود شمار زیادی از تظاهرات‌کنندگان و کاروان‌های مختلف به بغداد، ترافیک سنگینی در دروازه جنوبی بغداد به وجود آمده است.

گفته می‌شود که شمار زیادی از ساکنان آمرلی، تلعفر و دشت نینوی نیز برای تجدید پیمان با فرماندهان شهید مقاومت خود را به میدان التحریر رسانده‌اند.

امروز همچنین شمار زیادی از جوانان عراقی که خود را فرزندان شهید ابومهدی المهندس نامیدند با شعارهای ضد آمریکایی و ضداسرائیلی و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)، از باب شرقی وارد میدان التحریر شدند.

«خبرگزاری فارس»

حجم ویدیو: 2.88M | مدت زمان ویدیو: 00:00:21 دانلود ویدیو
ارسال نظر: