وزیر دفاع عراق: به حضور ائتلاف بین المللی در عراق نیازمندیم

کدخبر: 2368518

علیرغم مصوبه سال گذشته پارلمان عراق مبنی بر لزوم خروج نیروهای بیگانه و در رأس آنها نظامیان آمریکایی از خاک این کشور، وزیر دفاع عراق گفت: همچنان به حضور ائتلاف بین المللی در عراق نیازمندیم.

«جمعه عناد» وزیر دفاع عراق سخنانی را در خصوص لزوم بقای ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی آمریکا در این کشور، مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی بدون توجه به مصوبه سال گذشته پارلمان مبنی بر لزوم اخراج بیگانگان و در رأس آنها نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق، گفت: ما همچنان به حضور نیروهای ائتلاف بین المللی برای حمایت از مراکز نظامی نیازمندیم.

وزیر دفاع عراق در بخش دیگری از سخنان خود که در مراسم صدمین سالگرد تأسیس ارتش عراق مطرح شد، اظهار داشت: دیگر خبری از عناصر تکفیری داعش در عراق نیست. وی با بیان این که تنها گروه‌هایی از بقایای داعش در عراق حضور دارند و تحت تعقیب هستند، خاطرنشان کرد که نیروهای عراق در راستای تأمین امنیت هیئت‌های دیپلماتیک فعالیت می‌کنند.

سخنان وزیر دفاع عراق در خصوص لزوم بقای نیروهای ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در عراق در حالی است که طی هفته‌های اخیر بسیاری از نمایندگان پارلمان بر لزوم خروج هرچه سریع‌تر نیروهای آمریکایی از خاک عراق طبق مصوبه الزام آور سال گذشته تأکید کرده اند.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: