۶ گام طلایی برای داشتن پوستی صاف و درخشان + اینفوگرافی

کدخبر: 2129501

بسیاری از افراد هزینه زیادی صرف می‌کنند تا پوستی زیبا و سالم داشته باشند، اما با برخی روش‌های طبعی می‌توان این زیبایی را به دست آورد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ؛ سلامت روح و روان اولین گام براى داشتن پوستی زيبا و سالم است، بنابراین اگر تصميم داريد کار خوبی برای پوستتان انجام دهید با انجام کاری برای روحتان شروع کنید.

کاری کنید که احساس خوشحالى و آسودگى داشته باشید، براى گام نخست با افکار خوب شروع کنید. سلامت و زیبایی ٢ روی یک سکه هستند پس با حفظ سبک زندگی سالم و فعال از خود مراقبت کنید، سلامت فیزیکی نیز یکی از نكات مهمى است که نتايج آن در ظاهر فردى به چشم ديده مى شود، در ادامه توصیه هایی به شما مى كنيم که با رعایت آنها می توانید یک عمر پوستی سالم داشته باشید.

اگر می خواهید یک عمر پوست سالم داشته باشید، بسیار مهم است که از داخل و بیرون بدن رطوبت كافى پوستتان را تامين و آن را آبرسانی کنید، براى اين منظور هر روز مقدار زیادی آب بنوشید و از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. تغذیه سالم و متنوع نقش موثرى در سلامت و زیبایی پوست بازى می کند، با اینکه بسیاری از مردم می دانند برنامه غذایی ناسالم روی پوست تاثیر می گذارد، اما کمتر کسی می داند که یک برنامه غذایی مناسب با سلامت و زیبایی پوست ارتباط مستقیم دارد.

خواص طبیعی میوه ها و سبزیجات می تواند به بهبود رنگ و درخشش پوست کمک کند و اولین سپر دفاعی پوست در برابر آلودگى را تقویت می کند، همچنین این غذا ها به افزایش زیبایی و درخشش طبیعی پوست کمک می کنند، برای مثال رنگدانه های گیاهی به نام کارتنوئید ها آنتی اکسیدان های قوی هستند که مزایای فراوانی برای سلامت و زيبايى پوست دارند. ترکیبی از خواص میوه ها، سبزیجات و ادویه های مختلف می توانند در کنار هم خاصيت شگفت انگیز برای زيبايى و جوانى پوست داشته باشند، برای مثال یک سالاد رنگارنگ می تواند نسبت به یک نوع میوه یا سبزی فوايد بیشتری برای پوست داشته باشد و آن را به خوبی تغذیه کند، یک برنامه غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و ادویه جات می تواند برای سلامت کل بدن و به خصوص پوست بسیار مفید باشد، گوجه فرنگی و زیتون از موادغذايى پرخاصيت براى سلامت پوست محسوب مى شوند. قرار گرفتن در معرض اشعه UV يا ماورابنفش خورشيد یکی از اولین عوامل قابل پیشگیری در پیری پوست است، اشعه خورشيد عامل ۸۰ درصد از موارد پیری پوست محسوب مى شود،به منظورپيشگيرى از پيرى پوشت در برابر آفتاب از ضد آفتاب استفاده كنيد و پوشش مناسب كه شما را در برابر نور خورشيد محافظت كند، بپوشيد.

برنامه غذایی و استفاده از مکمل های سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان نیز که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند در زيبايى پوست بسیار اهمیت دارد.

سیگار کشیدن و آلودگی هوا برای سلامت پوست بسیار مضر هستند، امروزه ثابت شده است که دود سیگار و هر نوع آلودگی هوایی دیگری می تواند اثرات مضر فراوانی داشته باشد و تا جای ممکن باید از آنها پرهیز کرد تا بتوان به حفظ سلامت و زیبايى پوست کمک کرد.

پیشگیری بهتر از درمان است، امروز به یک سبک زندگی و برنامه زیبایی سالم پایبند باشید تا اكنون و ۱۰ سال آينده ظاهری زیبا داشته باشید.

باید به صورت روزانه پوست خود را تغذیه و محافظت کنید، همیشه حفظ سلامت و زیبایی پوست ساده تر از این است که بخواهید آسیب های وارد شده به خاطر سبک زندگی ناسالم را از بین ببرید، پس برای حفظ سلامت بدن و ظاهر خود فعال باشید و حتی یک روز را هم از دست ندهید.

روش های طبیعی که پوستتان مثل آینه می درخشد+ اینفوگرافی

انتهاى پيام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

ارسال نظر: