می‌توانیم خودروهای ۵۰۰۰ دلاری با کیفیت وارد کنیم

کدخبر: 2375016

رییس مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در تصویب کلیات طرح واردات خودرو گفت: در موضوع واردات خودرو، این گونه نیست که فقط خودرو وارد کنیم بلکه به تولید در داخل کشور هم توجه می شود.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی درباره موضوع واردات خودرو، اظهار کرد: مصوبه واردات خودرو در دو جلسه مفصل در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور بنده و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. صرفاً دو بند در آن جلسه اصلاح شد اما در نهایت کلیات آن به تأیید رسید.

وی ادامه داد: بحث خودرو از جمله موضوعات مهم کشور محسوب می‌شود. واردات خودرو به این شکل نیست که ما فقط خودرو وارد کنیم و به مباحث دیگر توجه نشده باشد و ما در طرح ساماندهی صنعت خودرو تأکید کردیم که به تولید خودرو هم توجه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر روش تولید خودرو در کشور دارای اشکالات فنی است که باید مورد توجه قرار گیرد، در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به صورت مفصل توضیح دادم که چگونه باید وضعیت خودروسازی را در کشور اصلاح کنیم.

قالیباف اظهار کرد: در شرایط فعلی می‌بینیم که قیمت تمام شده خودرویی مانند پراید ۲۰۰ میلیون تومان است، در حالی‌ که با ارز ۲۵ هزار تومانی می‌توان خودروهایی را در حدود ۵۰۰۰ دلار با کیفیتی بسیار خوب وارد کشور کرد که این خواسته مجلس بوده و مجمع تشخیص مصلحت نظام با آن همراهی کرد.

رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع یعنی واردات خودرو در ارتقای کیفیت تولید خودرو، قیمت تمام شده و تیراژ تولید مؤثر خواهد بود و لازم است از پافشاری مجلس روی مصوبه خود و همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر کنم.

 

منبع: مهر
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    خودروهایی را در حدود ۵۰۰۰ دلار با کیفیتی بسیار خوب کدوم خودرو هست