قالیباف رئیس، نیکزاد و مصری نائب رئیس

کدخبر: 2373059

قالیباف در انتخابات هیئت رئیسه مجلس با ۲۳۰ رأی برای سال دوم رئیس ماند و علی نیکزاد و عبدالرضا مصری نواب اول و دوم شدند.

انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یازدهم برای اجلاسیه دوم صبح امروز با حضور اکثریت نمایندگان مجلس برگزار شد.

در این انتخابات محمدباقر قالیباف با 230 رأی در رقابت با فریدون عباسی که 18 رأی کسب کرد، رئیس مجلس ماند. نیکزاد و مصری که تنها گزینه‌های کاندیداتوری نایب‌رئیسی مجلس بودند نیز به‌ترتیب با 206 و 205 رأی نایب‌‌رئیس اول و نایب‌رئیس دوم مجلس شدند.

همچنین روح‌الله متفکر آزاد با 206 رأی، محسن دهنوی با 184 رأی، علی کریمی فیروزجایی با 182 رأی، علی رشیدی با 181 رأی، مجتبی یوسفی و حسینعلی حاجی‌دلیگانی نیز با 168 به‌عنوان دبیران هیئت رئیسه مجلس انتخاب شدند.

محسن پیرهادی، سید نظام‌الدین موسوی و علیرضا سلیمی نیز به‌ترتیب با 188، 156 و 141 رأی به‌عنوان کارپردازان هیئت رئیسه انتخاب شدند.

نمایندگان در این جلسه با آرای خود 12 پست یعنی رئیس، 2 نواب رئیس، 6 دبیر و 3 کارپرداز هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی را برای اجلاسیه دوم انتخاب کردند.

گفتنی است؛ پس از انتخاب هیئت رئیسه جدید، اعضای هیئت رئیسه با قرار گرفتن در جایگاه هیئت رئیسه سوگند یاد کردند که متن آن این است: «من به‌عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف به‌کار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین‌نامه اجتناب نمایم».

شایان ذکر است که محمدباقر قالیباف رئیس فعلی مجلس از سوی هر 2 فراکسیون سیاسی مجلس یعنی فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب و مستقلان ولایی به‌عنوان تنها گزینه ریاست مجلس معرفی شده بود.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: