سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره آمریکا لغو شد

کدخبر: 2303367

رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا از لغو سخنرانی سالانه رئیس‌جمهور این کشور در کنگره خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از بیزنس اینسایدر، ستنی هویر، رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا امروز (چهارشنبه) از لغو سخنرانی سالانه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور این کشور در برابر اعضای کنگره خبر داد.

هویر نامه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را دلیل لغو این سخنرانی عنوان کرد.

پلوسی امروز در در نامه ای از دونالد ترامپ خواست به دلیل تعطیلی دولت سخنرانی سالانه اش در برابر کنگره را به تعویق بیاندازد و یا آن را به صورت کتبی تحویل کنگره دهد. او «نگرانی های امنیتی» در پی تعطیلی دولت فدرال آمریکا را دلیل این درخواست اعلام کرد.

ترامپ قرار بود بیست و نهم ژانویه سال جاری میلادی (۲۰۱۹) در برابر اعضای کنگره سخنرانی سالانه اش را انجام دهد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه خود نوشت: «هم سرویس امنیت آمریکا و هم وزارت امنیت داخلی ۲۶ روز است که حقوق نگرفته اند. متاسفانه، با توجه به نگرانی های امنیتی، پیشنهاد می کنم با همکاری یکدیگر تاریخ مناسب دیگری را برای این سخنرانی تعیین کنیم؛ مگر آنکه دولت این هفته بازگشایی شود. این تاریخ می تواند پس از بازگشایی دولت باشد و یا آنکه شما (ترامپ) سخنرانی خود را به صورت کتبی در تاریخ ۲۹ ژانویه تحویل کنگره دهید».

دولت فدرال آمریکا حدود یک ماه است که به دلیل اختلاف میان ترامپ و اعضای دموکرات کنگره بر سر بودجه ۵ میلیارد دلاری که رئیس جمهور آمریکا برای تأمین هزینه ساخت دیوار مرزی با مکزیک درخواست کرده، تعطیل است. دموکرات ها حاضر نیستند چنین بودجه ای را تصویب کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

ارسال نظر: