امیرعبداللهیان: واردات واکسن حتی از طریق بخش خصوصی

کدخبر: 2373629

وزیر امور خارجه گفت: تمام توان‌مان را به کار می‌گیریم تا از هر کشوری که امکان انتقال واکسن به داخل باشد و از نظر استانداردهای علمی نیز مورد تایید باشد، بدون هیچ محدودیتی واکسن وارد کنیم.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره برنامه‌های اولین روز کاری خود پس از جلسه هیئت دولت، اظهار داشت: کارم را با دو برنامه شروع خواهم کرد. برنامه اول ما رسیدگی به اولویت اصلی است که مردم ما گرفتار آن شده‌اند.

وی بیان کرد: ما در وزارت امور خارجه، ستادی را برای تسریع واردات واکسن از کشورهای مختلف تشکیل داده‌ایم که جلسه امروز آن با حضور مسئولین وزارت خارجه و دستگاه‌های مرتبط و همچنین با حضور وزیر بهداشت و درمان برگزار می‌شود.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: هدف این است که تمام سفارتخانه‌ها در خارج از کشور چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی در این کار تسریع مشارکت داشته باشند.

وی تأکید کرد: تمام توان‌مان را به کار خواهیم گرفت تا از هر کشوری که امکان انتقال واکسن به داخل باشد و از نظر استانداردهای علمی نیز وزارت بهداشت آن را تأیید کند، بدون هیچ محدودیتی واکسن وارد کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: بعد از آن نیز میزبان وزیر خارجه پاکستان هستیم تا در خصوص مناسبات دوجانبه گفتگوهایی را داشته باشیم. طبعاً یکی از موضوعات مورد بحث در این مقطع حساس تحولات افغانستان و منطقه خواهد بود.

امیرعبداللهیان بیان کرد: در روزهای آینده در راستای اعلام سیاست همسایگی و سیاست آسیامحور، برنامه‌ریزی‌هایی شده که به تدریج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع: فرهیختگان
ارسال نظر: