در نامه سرگشاده ۴ نماینده مجلس به روحانی فاش شد:

جزئیات تکان‌دهنده از شبکه فساد اقتصادی منسوبان دولت

کدخبر: 2013502

آقای روحانی! در جلسات دوشنبه های دفتر جنابعالی با حضور آقای سیروس ناصری چه تصمیماتی برای قراردادهای بزرگ کشور گرفته می شود؟ ارتباط آقای ناصری با شرکت بدنام و وابسته به دستگاه امنیتی انگلیس «هندوجا» چیست؟ آقای ناصری چه نسبتی با سران راس الخیمه و رقیبان ما در بهره‌برداری از میادین مشترک در حاشیه خلیج فارس دارد؟

به گزارش « نسیم آنلاین »، فارس نوشت: علیرضا زاکانی، الیاس نادران، حسین نجابت و احمد امیرآبادی چهارتن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه سرگشاده ای خطاب به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، با تشریح برخی موارد ویژه خواری و مفسده آمیز در حوزه های منتسب به دولت و نزدیکان دولتمردان، خواستار پاسخگویی شفاف مسئولان عالی اجرایی درباره این شبهات و ابهامات و نیز برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی احتمالی شدند. متن کامل این نامه در پی می آید:

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس جمهور محترم

باسلام و احترام؛

در مدت بیش از سی ماهی که از ریاست جمهوری حضرتعالی می­گذرد به کرات جنابعالی، معاون محترم اولتان و نیز برخی نزدیکان شما به درستی از ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی سخن گفته اید اما در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی چه اقدام عملی را می توانید گزارش دهید؟ در مقابل شاهد حذف سامانه های ضدفساد "ایران کد" و "شبنم" توسط وزیر هزار میلیاردی صنعتی شما بوده ایم ودر کنارآن برخی اظهارات "بگم بگم" شبیه دولت قبل ـ که خدای را شاکریم معاون اول متخلف آن دولت هم با پیگیری های ما به مجازات رسید ـ و همچنین کنایه زدن به تعدادی از نهادهای انقلابی از جانب شما مشاهده شده است؟

سوال ما این است: آیا فساد ریشه کن شده است یا رانت خواری وجود ندارد؟ چرا قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بعد از دو سال عملیاتی نشده است؟ چرا موسسات مالی غیرقانونی که مردم ضعیف کشور را به خاک سیاه نشاندند ولی بانک مرکزی اقدام بایسته ای در مورد آنان نکرده است؟ چرا بانک مرکزی در مقابل عدم اجرای بخشنامه های مبارزه با پولشویی توسط بعضی از بانک ها سکوت اختیار کرده است؟ در عوض رانت های ششصد و پنجاه میلیون یورویی و امتیاز خرید محموله های کلان برنج­های تاریخ مصرف گذشته به افراد خاص داده شد و برداشت غیرقانونی از منابع صندوق توسعه ملی انجام گرفت. راستی دلالان بزرگ ارزی دبی و رابط آنها در بانک مرکزی دولت قبل الان در دولت جنابعالی چه می کنند؟

البته علت آن کم و بیش برای ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی روشن شده است؛ چراکه در انجام وظیفه نمایندگی خود و در راستای صیانت از دستاوردهای انقلاب و منافع مردم عزیزمان با تحقیقات گسترده به اطلاعات مهم و مستندی از شبکه بزرگ فساد اقتصادی سازمان یافته لانه کرده در اطرافیان نزدیک و نیز جریان سیاسی حامی شما دست یافته­ایم که اکنون تلاش دارند عناصر مدنظر خود را برای هموار کردن اقدامات اقتصادی خطرناک و رانت­خواری­های بعدی و حرکت­های افراطیون و حداقل سکوت در برابر آن­ها، تحت نام زیبا و فریبنده اعتدال به مجلس شورای اسلامی بفرستند. برای شناخت دقیق تر از این جریان باید موارد زیر که گوشه ای از اقدامات ایشان می باشد مورد توجه قرار گیرد. خواهشمندیم دستور پیگیری را صادر نموده و پاسخ شفاف را ارایه نمایید.

الف) یکی از قراردادهای بزرگ نفتی قدیم

جنابعالی آیا از وزیر نفت کنونی خود آقای بیژن نامدار زنگنه سوال نمودید که در قرارداد ننگین کرسنت که بر خلاف مصوبه شورای عالی اقتصاد؛ مفاسد اقتصادی بسیار و خسارتهای امنیتی و تعرض امارات به آبهای سرزمینی کشور؛ چرا فروش گاز ایران در 7 سال نخست قرارداد کرسنت را با یک پنجم قیمت گاز ایران و با قیمت نازل 17.5 دلار در هر هزار مترمکعب(یک پنجم قیمت گاز ایران) و در 18 سال بعد از آن هم تقریبا با اندکی بیش از دو برابر قیمت هفت سال اول به امارات تعهد(بسیار کمتر از قیمت واقعی) کرده است؟ آیا می دانید در همان زمان بهای گاز تحویلی روسیه به اروپا معادل 230 دلار بوده است که سیزده برابر بهای گاز قرارداد کرسنت است؟ آیا خبر دارید برابر محاسبات دستگاههای نظارتی حداقل ضرر این قرارداد برای کشور بالغ بر پنجاه میلیارد دلار یعنی صد و هشتاد و پنج هزار میلیارد تومان برآورد کرده­اند (یعنی نزدیک به دو و نیم میلیارد تومان به هر فرد ایرانی بوده است تا در سایه این خسارت کلان یکی از رانت خواران بیست و پنج هزار میلیارد تومان به جیب بزند) که با تبانی و فساد شرکت کرسنت به مدیر عاملی حمیدضیاءجعفر و طرف­های ایرانی در دوره مسولیت آقای زنگنه در وزارت نفت رخ داده است؟ تازه شرکت کرسنت که عامل مستقیم این­همه ضرر و زیان به ملت مظلوم ایران بوده - که نه تنها درهم و دلاری حق ندارد و باید با شکایت و پیگیری حقوقی خسارت های این قرارداد فسادآلود را به ایران بپردازد - مدعی است تا دریافت خسارت کند و متاسفانه علی رغم تذکرات و هشدارهای ما در بی دقتی جنابعالی در معرفی آقای زنگنه برای وزارت نفت- که در این خصوص از متهمان این پرونده می باشد- و تبانی صورت گرفته در دادگاه لاهه توسط شرکت کرسنت و عدم پیگیری درست وزیر محترم نفت محکومیت کشور ما صادر شده است.

بر اساس ضمیمه k قرارداد کرسنت که بین حمیدضیاءجعفر مدیرعامل کرسنت و فرزند جناب آقای هاشمی رفسنجانی ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ آقای مهدی هاشمی بسته شده است و در پنج هفته رسیدگی و استماع در دادگاه لاهه تبانی و فساد آلود بودن اقدامات مهدی هاشمی برای دادگاه روشن شده و در اسناد دادگاه ثبت شده است و بعنوان دلیلی آشکار توسط وکیل ایرانی پرونده آقای دکتر ملک برای فساد آلود بودن قرارداد کرسنت مورد استناد قرار گرفت؛ می­بایست دو دلال در ایران به ترتیب از هر پنجاه سنت دریافت ملت ایران؛ هشت سنت از شرکت کرسنت پورسانت دریافت کرده و دیگری از کل قرارداد یک تا یک ونیم درصد پورسانت و حق دلالی دریافت نماید. از آقای زنگنه بپرسید دلال اول کیست که به تنهایی باید با دریافت هشت سنت پورسانت به تنهایی معادل یک ششم سهم کل مردم مظلوم ایران دریافت نماید؟ و سوال کنید جمع کل این پورسانت در 25 سال که با اندکی تامل حداقل بالغ بر بیست و پنج هزار میلیارد تومان می­شده است قرار بوده در کجا هزینه شود؟ همچنین از وزیر محترم نفتی خود سوال نمایید یک تا یک و نیم درصد پورسانت کلی از قرارداد کرسنت قرار بوده به جیب چه شخص یا جریانی برود؟ یا سوال فرمایید بر چه مبنایی باید بخاطر دریافت پول کثیف توسط افراد رانت خوار و جریانی سیاسی که متاسفانه اینک در اطراف جنابعالی هستند؛ مردم عزیز ایران متحمل چنین خسارت بزرگی شوند؟ و دست کثیف رانت خواران جیب ملت ایران که شایسته خدمت هستند را خالی کند و چنین خیانتی به آنان روا دارند؟

از آقای مهدی هاشمی رفسنجانی که با حکم دادگاه برای اندکی از جرایمش در زندان بسر می برد تحقیق نمایید چرا با حمید ضیاءجعفر (مدیرعامل کرسنت) قرار تاسیس شرکت مشترک از سرجمع پول دلالی کرسنت را گذاشته اند؟ آیا نسبت عباس یزدان پناه یزدی با مهدی هاشمی را جویا شده­اید یا از مستندات کشف شده در رایانه شخصی ایشان در لندن که توسط اداره مبارزه با کلاهبرداری کلان انگلستان (SFO) در ارتباط با قراردادهای نفتی و گازی ایران که همیشه آقای زنگنه با عنوان محرمانه بودن از دسترس همه نهادهای نظارتی کشور و نمایندگان مردم پنهان می­کرد؛ اطلاعی دارید؟ پیرامون نقش مهدی هاشمی در قراردادهای فاسد آلود دیگر از جمله قرارداد استات اویل وجود دارد آگاهی دارید؟ لطفاْ از آقای دکتر محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت محترم و معاونتان بپرسید قریب صد میلیون تومان رشوه دریافتی را برابر اسناد موجود برای کدام فعالیت خداپسندانه در حزب جنابعالی (اعتدال و توسعه) از دیگر دلال فراری قرارداد کرسنت (علی ترقی جاه) دریافت کرده است؟ آیا این همان جریانی از معتدلین است که جنابعالی اظهار تمایل کرده­اید به مجلس دهم راه یابند تا حافظ منافع کشور باشند؟ چرا آقای زنگنه برخلاف تعهد دو هفته­ ای ابتدای دوره جدید وزارت خود معضل حقوقی کرسنت را در لاهه حل نکرد؟ مگر نه این است که حضور دوباره متهمین داخلی کرسنت (جوادی، کاظم پور اردبیلی، حسینی و ...) در مصادر مهم وزارت نفت دستاویز محکومیت ایران در دادگاه بین المللی شده است؟ چرا لایحه دفاعیه ایران در دادگاه لاهه را ترجمه نمی­کنند تا مردم ببینند چه چیزی در این لایحه سیصد و پنجاه صفحه ای نوشته شده تا اطرافیان حضرتعالی را بهتر بشناسند و با علم و آگاهی بالاتری امروز کشور را به جریان سیاسی مدعی اعتدال بسپارند تا روند زشت گذشته که با شتاب بیشتری امروز در جریان است به دور از چشمان نظارتی نمایندگان مجلس دهم و در نبود نمایندگان فساد ستیز و بدون هیچ مانعی به چپاول اموال عمومی و تاراج بیت المال بپردازند؟

ب) برخی از اتفاقات بسیار خطرناک جدید

آیا اطلاع دارید که قراردادهای جدید نفتی توسط کدام شبکه و افراد فعال در فعالیتهای غیرشفاف اقتصادی کشور در حال پیگیری است؟ چرا مشروح مذاکرات قراردادهای نفتی و متن فارسی آنها را برای مردم منتشر نمی کنید؟ آیا می دانید این قرارداد ها برخلاف قانون اساسی و سیاست های کلان ابلاغی و قوانین موجود؛ ملت ایران را از سرمایه های خود محروم کرده و کشور را برای ده­ها سال وابسته می­نماید؟ آیا آگاهی دارید که اطرافیان جنابعالی بویژه وزیر محترم نفت در تاسیس باشگاه نفت و نیرو بناست بعنوان قیوم مردم؛ مالک نفت و گاز کشور شده تا هرکس در آینده در دولت و مجلس بود تابع باندهای قدرت و ثروت شوند؟ نقش آقای سیروس ناصری را در این صورت قراردادهای تنظیمی که در گذشته متهم دریافت رشوه پانصد هزار دلاری در پرونده اورینتال کیش بوده و سال ها از ایران متواری بود را می دانید؟

ارتباط آقای ناصری با شرکت بدنام و وابسته به دستگاه امنیتی انگلیس و رانت خوار «هندوجا» در انگلیس برای دلالی و بخصوص تنظیم قراردادهای نفتی ایران چیست؟ آقای ناصری چه نسبتی با سران راس الخیمه و رقیبان ما در بهره‌برداری از میادین مشترک در حاشیه خلیج فارس دارد؟ آیا آقای زنگنه نباید پاسخگوی عدم اولویت دادن به بهره‌برداری از میادین مشترک و اینکه چه کسانی پورسانت می‌گیرند که نگذارند سیاست ما درباره برداشت از میادین مشترک عملی شود، باشد؟ آقای رئیس جمهور چرا اطرافیانتان باید پای جنابعالی را به مذاکرات با شرکت های خارجی - بر خلاف عرف بین المللی و شان رییس جمهور- باز کنند و آیا از خود پرسیده اید پورسانت جوش دادن قرارداد ایرباس قرار است به جیب چه کسی واریز شود؟ چرا باید همه چیز در این دولت محرمانه باشد؟ چرا مشروح مذاکرات قرارداد ادعایی ایرباس و پژو را منتشر نمی­کنید و یا حتی به اطلاع شرکاء و هیات مدیره شرکت­های طرف قرارداد ایرانی نمی ­رسانید؟ چرا باید در حوزه راه و ترابری و بخش‌های ریلی آن و جذب سرمایه گذاری همین گروه‌های دلال واسطه باشند؟ چرا در حوزه ارتباطات و زیرساخت یک عده دنبال این هستند که با همراهی گروهی وابسته به دستگاه‌های جاسوسی اختیارات حاکمیتی نظام را سلب کنند؟ وقتی مشکل اصلی این افراد وابستگی به باندهای قدرت و ثروت و پول است، چرا دولت جلوی این افراد را نمی‌گیرد و نمی‌گذارد در شرایط اقتصادی کشور شفافیت وجود داشته باشد؟ رابطه این افراد با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و شرکت شستا و همچنین وزارتخانه های ارتباطات و فن آوری اطلاعات و صنعت، معدن و تجارت چیست؟

آقای روحانی در جلسات دوشنبه های دفتر جنابعالی با حضور آقای سیروس ناصری چه تصمیماتی برای قراردادهای بزرگ کشور گرفته می شود؟ نقش مسول دفتر جنابعالی در قراردادهای بزرگ و جلسات محرمانه با شرکت های خارجی چیست؟ مگر دانستن حق مردم نیست؟ آقای روحانی! نمی خواهید با مردم شفاف باشید و کاسبان برجام را به جامعه معرفی کنید؟ در قرارداد جدید فروش گاز به صورت FLNG که برابر اسناد موجود توسط جناب آقای دکتر نهاوندیان مسول محترم دفتر جنابعالی پیگیری خاص می شود آیا از پورسانت هفت و نیم درصدی آقای سیروس ناصری اطلاع دارید؟ مبلغ این پورسانت برای آقای ناصری از فروش 4 میلیون تن FLNG در سال بالغ بر شش صدو پنجاه میلیارد تومان در سال خواهد شد که برای ده سال اول حداقل شش هزارو پانصد میلیارد تومان و برای بیست و پنج سال مورد نظر شرکاء شانزده هزار و دویست و پنجاه میلیارد تومان خواهد بود؟ اگر لازم دیدید بفرمایید تا اسناد آن را خدمتتان ارسال کنیم. اعطای امتیاز شهروندی اتریش به آقای سیروس ناصری در سال 2014 در اثر کدام خوش خدمتی ایشان به غربی ها بوده است؟ نامه تضمین عدم پیگرد قضایی آقای رود. جی روزنشتاین دادستان ایالات متحده آمریکا به ایشان برای چیست؟ چرا مردم را از این اقدامات ارزنده نیروهای دلال خارج از کشور برای بیگانگان که سابقه حضور در تنظیم قطعنامه 598 که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از آن تعبیر جام زهر نمودند و نقش محوری ایشان در مذاکرات هسته ای در دهه هشتاد و نود را داشته ­اند و خود را منتسب به جنابعالی می­دانند و تشکیل جلسات هفتگی در دفتر جنابعالی و نقش آفرینی­ های جدید آنان موید آن است؛ آگاه نمی کنید یا اگر ابهام دارید اسناد رسمی آن را که در اختیار داریم را برای جنابعالی ارسال نماییم؟

آیا از اقدام برادرتان آقای حسین فریدون و تیم اقتصادی همراهش در دلالی­ ها بویژه در حوزه ارز در سال های قبل بعنوان کاسبان تحریم برای دور زدن تحریم­ها و امروز بعنوان کاسبان برجام مطلع هستید؟ آیا از ارتباطات ایشان و نقش آفرینی فوق ­العاده بالای وی برای گره ­زدن سرنخ­های اقتصادی در کشور و خارج از ایران اطلاعی دارید؟ اخبار بسیار تکان دهنده و اسناد دقیقی است که روشن می­ نماید یکی از گردانندگان پشت صحنه این رانت خواری­ ها اخوی محترم و برادر عزیزتان آقای فریدون می باشد؛ چرا با ایشان برخورد نمی­ کنید؟

آیا اخذ امتیاز تاسیس شرکت سمگا و بانک گردشگری در دولت قبل توسط برادر معاون اول دولت جنابعالی آقای مهندس جهانگیری که البته رییس کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز هستند در یک فرآیند کاملا قانونی و بدور از رانت صورت گرفته است؟ خواهشمندیم به مردم بیان کنید شرکای برادر جناب معاون اولتان در دولت قبل چه کسانی بوده و مسولیت­هایی داشته اند؟

این برگی از کتابی­ است که در برابر دیدگانمان مشاهده می­ کنیم و با این رویه آینده انقلاب اسلامی؛ کشور ایران و مردمان عزیزمان را در مخاطره می بینیم؛ برای این جمع مهمترین انگیزه آن است که به وصیت نورانی حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) عمل نموده و بواسطه اطلاعات در اختیار و مسولیت الهی به مردم شریفمان و جنابعالی که منتتخب مردم عزیز برای امانت ریاست جمهوری هستید کمک کنیم که نگذاریم انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیافتد.

تاکید می شود نویسندگان این نامه بنا ندارند خدمات دولت جنابعالی را نادیده بگیرند ولی شرایط خطیر کنونی و فشار اقتصادی بالا در جامعه؛ رشد بالای بیکاری در دولت شما و دوبرابر بودن نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و سابقه رانت خواری و یا بی تفاوتی مدیرانتان در مقابل رانت خواری ما را بر آن داشته است که مطالب زیر را تقدیم نماییم و معتقدیم با توجه به توانمندی ها و موفقیت های چشمگیر نظام اسلامی و خط مقاومت در منطقه در کنار شکوفایی ورشد و پیشرفت چشمگیر ایران عزیز شایسته نیست شاهد معظلاتی همچون فقر و فساد و تبعیض باشیم لذا لازم است همه مسولان کشور در سه قوه از جمله حضرتعالی مبارزه بی امان و واقعی با فساد را از اطراف خود شروع کرده و نتایج آن را به مردم گزارش نمایید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی

الیاس نادران حسین نجابت علیرضا زاکانی احمد امیرآبادی

ارسال نظر: