برگزاری همایش یادواره شهدای لشکر ۶ با حضور قاسم سلیمانی

کدخبر: 2081628

این همایش که همه ساله با حضور فرماندهان و مسئولان لشکر ۶ ویژه پاسداران با عنوان یادواره شهدای لشکر برگزار می شود با حضور جمع کثیری از فرماندهان و مسئولان دوران دفاع مقدس و با خوش آمد گویی حاج صادق محصولی فرمانده دوران جنگ تحمیلی در لشکر۶ آغاز شد.

به گزارش « نسیم آنلاین » سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در این همایش طی تحلیلی در مورد وضعیت منطقه و پیشرفت های سپاه اسلام و شکست های پی درپی جبهه استکبار در منطقه به سخنرانی پرداخت.

سردار قاسم سلیمانی با توجه به نقش بی بدیل رهبری معظم اصلی ترین عامل قدرت نیروهای اسلام و پیروزی های مهم در منطقه را وجود رهبری فرزانه دانست که مؤید به تاییدات الهی است و اصلی ترین ضعف دشمن در جبهه های مختلف را عدم وجود همچون رهبری ابراز کرد.

سردار سلیمانی در ادامه گفت: همه آرزو داریم که از لحظه لحظه عمرمان کم شود و بر عمر رهبر عزیز انقلاب افزوده شود.

سپس صادق محصولی فرمانده وقت لشکر ٦ به سخنرانی پرداخت و ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای لشکر از جمله شهیدان عاصمی، عابدی، گردن صراحی، عشوری، قربانی، جعفریان، کشاورز، قناعت، اسماعیلی، سیانکی، بهشتی و پاکنژاد به ذکر خاطراتی از روش و منش شهدا پرداخت.

محصولی در ادامه گفت: اگر در دوران دفاع مقدس وظیفه ما حضور در جبهه ها و دفاع از کیان و ناموس ملت و کشور عزیز ایران بود، امروز نیز باید با یاری گرفتن از روح بلند شهدا به تکالیف اجتماعی خود عمل کنیم و با حضور مؤثر در صحنه های مختلف کشور مخصوصا جبهه جنگ نرم جلوی زیاده خواهی و تعدی دشمن را در فکر و اندیشه و سبک زندگی مان گرفته و با بصیرت یابی و بصیرت دهی و بصیرت افزایی و با روحیه مجاهدت به یاری همدیگر بشتابیم.

فرمانده وقت لشکر ٦ گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران یک الگوی عملی حکومت داری مبتنی بر اسلام ناب را به جهانی مملو از ایسم های الحادی و مادی عرضه کرده و در رویارویی با الگوهای برگرفته از مکاتب شرقی و غربی به عبارتی از سوسیالیسم شرقی تا لیبرال دموکراسی غربی به توفیقات بزرگی رسیده و توانسته این الگو را به اقصی نقاط منطقه و جهان صادر کند.

امروز جمهوری اسلامی توانسته جبهه مقاومت و پایداری را در مقابل مستکبرین در منطقه و جهان شکل داده و هدایت کند. به عبارت دیگر الگوی مردم سالاری دینی توانسته است هندسه قدرت در جهان را به نفع مسلمانان تغییر دهد.

محصولی گفت: علت اصلی دشمنی استکبار با ایران اسلامی این است که یک الگوی برخاسته از متن دین به رهبری امام خمینی(ره) و در حال حاضر امام خامنه ای در قالب نظریه ولایت مطلقه فقیه به همه موانع سر راه خود اعم از جنگ سخت و جنگ نرم در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... توانسته ضمن امت سازی، جامعه سازی و نهادسازی بین واقعیت ها و آرمان ها رابطه برقرار کند و ضمن به چالش کشیدن گفتمان سکولار که در پی حداکثر سازی قدرت ها بوده، یک گفتمان شریعت محور با رهیافت دینی و الهی ارائه کند که آینده رهیافت ها و دکترین های یکجانبه گرایی و استکباری و تهاجمی دشمن را با تنگنا مواجه کند.

در ادامه این همایش آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران ضمن سخنرانی خود به تفسیر آیه «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِرُوا وَ رابِطُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ» پرداخت و ضرورت خودسازی فردی و صبر و مقاومت و پایداری اجتماعی و مرزبانی از نفوذ دشمن در قلمرو فکر و سرزمین و پارسایی و تقوا پیشگی جهت رستگاری و عاقبت بخیری را بیان کرد. وی با ذکر آیات و روایات ضرورت توجه مسئولان اجرایی کشور را به بهشت و جهنم مردم و نقش مسئولان در این زمینه یادآور شد.

سپس سیدپرویز فتاح، جانشین وقت فرماندهی لشکر ٦ ویژه پاسداران و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طی سخنانی با بیان اینکه محرومین ولی نعمت ما هستند، افزود: ما باید بر موضوع عدالت بیش از این توجه کنیم. وی ضمن انتقاد از حقوق های نجومی و املاک و وامهای نجومی ضرورت ساده زیستی مسئولین و توجه به محرومین وآسیب های اجتماعی را مورد تاکید قرار داده و حساسیت و تذکرات مقام معظم رهبری در این مورد را یاد آور شد.

در پایان صادق محصولی فرمانده و پرویز فتاح جانشین وقت لشکر طی برنامه پرسش و پاسخ به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

ارسال نظر: