واکنش نوبخت به انتقادات درباره افزایش یارانه‌ها و افتتاح پروژه‌ها:

دولت نمی‌تواند به دلیل نزدیکی به انتخابات، هیچ کاری نکند/ جهانگیری برای دفاع از دولت ثبت‌نام کرد

کدخبر: 2094602

سخنگوی دولت گفت: قطعا دولت اجازه نمی دهد به دلیل اینکه ماه اینده انتخابات است، هیچ کاری نکند مثل اینکه برخی از بهره برداری طرح های عمرانی که سالها زحمت کشیده شده قائل نیستند که این طرح ها انجام شود، بالاخره دولت تا مرداد و شهریورماه طبق قانون ادامه خواهد داد.

به گزارش « نسیم آنلاین »، فارس نوشت: محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران با بیان اینکه افزایش یارانه نقدی در جهت افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از ماه جاری پرداخت می شود، اظهارداشت: برای خانواده‌های یک نفره ٩٥ هزار تومان، خانواده دو نفره ١٨٩ هزار تومان، خانواده سه نفره ٢٥٣ هزار تومان، خانواده چهار نفره ٣٣٧ هزار تومان و خانواده های پنج نفره به بالا ٣٦٥ هزار تومان از ماه جاری پرداخت می شود، این مجموعه که شامل پرداخت این یارانه می سوند شامل حدود ٢ میلیون خانواده و ١٤ میلیون نفر می شود. وی افزود: برخی رسانه ها از اینکه این اقدام صورت میگیرد اقدام خرسندی نکردند البته از اینکه ما به افراد تحت پوشش بخواهیم کمک بیشتری داشته باشیم دلخور نیستند شاید فکر می کنند که دولت چون در این ایام که نزدیک انتخابات است دارد انجام می دهد؛ دولت از قبل علاوه بر یارانه های نقدی که به خانوار پرداخت می کرد خودش را موظف می دانست هر فصل در راستای امنیت غذایی یک سبد کالا هم به این خانوادها بدهد لذا افزایش این مستمری ها با شتاب کمتری در قبل انجام می شده است، قطعا دولت اجازه نمی دهد به دلیل اینکه در چند ماه اینده انتخابات است، هیچ کاری نکند مثل اینکه برخی از بهره برداری طرح های عمرانی که سالها زحمت کشیده شده قائل نیستند که این طرح ها انجام شود، بالاخره دولت تا مرداد و شهریورماه طبق قانون ادامه خواهد داد.

نوبخت با بیان اینکه از پاییز ۹۲ تا ۹۵ تعداد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جویای کار جدید وارد بازار کار شدند، افزود: از این مقدار نیز تعداد ۱ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر مشغول کار شدند و تعدادی هم مشغول کار نشدند بنابراین تعدادی به جمعیت بیکاران و تعدادی هم به جمعیت شاغلین افزوده شد.

وی تاکید کرد: از هر ۳ نفری که در دولت یازدهم وارد بازار کار شده اند ۲ نفر مشغول به کار شده و یک نفر هم نتوانسته وارد بازار کار شود. سخنگوی دولت درباره قطع تلگرام صوتی گفت: این اقدام در خارج از دولت انجام شد و مسئولیت ان بر عهده دوستانی است که اینکار را انجام داده اند.

وی درباره اینکه دولت قصد ندارد در ایام انتخابات روشنگری نسبت به عملکرد دولت و آنچه که از ابتدا تحویل داده شده داشته باشد؟ اخیرا آقای جهانگیری اعلام کرده قصد دارد در مناظره های انتخاباتی روشنگری داشته باشد، اظهارداشت: اکنون رویکرد برخی منتقدان دولت این است که بخش خالی لیوان را نشان دهند، وضع موجود را با وضع مطلوب مقایسه کنند واقعیت این است که این لیوان هنوز باید پر شود و ما نسبت به وضعیت ایده آل فاصله داریم اگر کسی می خواهد واقعا کارآمدی دولت را ببیند این را نسبت به روز نخستی که این دولت را تحویل گرفتیم باید بسنجیم و مقایسه کنیم و اگر آن روند ادامه می‌یافت الان در سال ۹۶ به کجا می‌رسیدیم؟

نوبخت افزود: دولت نیازمند است که نسبت به تبیین عملکرد خود اقدام کند، به همین جهت این اقدام (ثبت نام در انتخابات) آقای جهانگیری که اقدام ارزشمندی است که در جهت دفاع از عملکرد دولت وارد این صحنه شد حتما در مناظره ها تلاش می‌کند نسبت به عملکرد دولت واقعیت هایی که وجود دارد روشنگری کند.

نوبخت ادامه داد: دعو این دولت این نبوده و نیست که هر روز جامعه را متشنج کنیم و بگم بگم راه بیاندازیم و کاغذ دربیاوریم و نشان دهیم لذا اگر چیزی باشد به قوه قضاییه داده می شود و رسیدگی می شود، البته متاسفیم از اینکه در برابر این روش اخلاقمدارانه دولت یک عده ای که تا دیروز نه تنها به ما بلکه به قوه قضاییه پاسخگو می بودند اکنون امده اند و وجه طلبکارانه نیز دارند قطعا در اینگونه موارد بنده هم باشم انوقت مطالب لازم گفته می شود.

ی افزود:مطمئن باشید سیاست دولت تخریب هیچ کاندیدایی نیست، برای مشارکت حداکثری در این انتخابات الزاماتی وجود دارد و یکی از ان الزامات عدم تخریب و کثرت کاندیداها است که از این بابت خوشبختانه کثرت کاندیداها وجود دارد و این ها همه فرزندان ملت هستند و در نهایت مردم انتخاب خواهند کرد لذا دولت قصد تخریب هیچ کاندیدایی را ندارد و توصیه می شود اینکار هم انجام نشود.

نوبخت در پاسخ به این سوال که با توجه به کاندیدا شدن رییس جمهور و معاون اول در جریان گرفتن این دو نفر در تبلیغات انتخاباتی، ایا مدیریت کشور دچار مشکل نخواهد شد؟ گفت: اقای رییس جمهور نیاز ندارند مانند گذشته برای معرفی خودشان به این شهر و ان شهر برود اقای روحانی شناخته شده است بهترین تبلیغ دولت همان خدمات او است که به مردم باید صورت می گرفت و این خدمات هم برای دیروز و امروز نیست، اقداتی که اکنون اقای رییس جمهور دارد انجام می دهد در چهارچوب انجام وظیفه خود است، پروژه های که اقای رییس جمهور افتتاح می کند تبلیغات انتخاباتی نیست بلکه تکمیل عملکرد گذشته است. اقای جهانگیری هم که برای انجام اینگونه کارها می رود اقدامات جاری و اجرایی دولت است.

وی افزود: اگر در طول این یک ماه دولت تشکیل جلسه نداد و مصوبه و تصمیمی نداشت آنوقت می شود گفت که نقصی در کار پیش امده لذا مطمن باشید که اعضای دولت همچنان به تعهدی که به مردم دارند پایبند هستند و هم اقای رییس جمهور و هم اقای جهانگیری در جلسات شرکت می کنند بنابراین از این بابت هیچ خدشه ای به کار وارد نمی شود.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: اینکه گفته می‌شود وضعیت فعلی بانک‌ها بحرانی است و ورشکسته هستند، اغراق است.

ارسال نظر: