وزیر خارجه قطر با ظریف دیدار کرد

کدخبر: 2343566

وزیر خارجه قطر ظهر امروز (شنبه) در تهران با همتای ایرانی خود به گفتگو نشست.

«محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» وزیر خارجه قطر که به تهران سفر کرده، ظهر امروز (شنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه ایران با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و به گفتگو نشست.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش از این در در صفحه توئیترش نوشته بود: «محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر ظهر امروز (شنبه) ۱۴ دی ماه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو می‌کند.

قبل از آن هم شبکه الجزیره از سفر وزیر خارجه قطر به تهران خبر داده بود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران شب گذشته در گفتگویی تلویزیونی درباره تماس‌های همتایانش در پی ترور شهید سلیمانی گفت: بعد از شنیدن خبر بسیار تلخ شهادت برادر عزیزم سهپبد سلیمانی تا قبل از اینکه در این برنامه حضور یابم در جلسه بودم. چند وزیر خارجه غربی و از منطقه درخواست تماس داشتند که من در جلسه بودم و فرصت نشد، انشاءالله فردا به تماس‌ها پاسخ خواهیم داد.

در پی ترور سردار حاج قاسم سلیمانی و حاج «ابومهدی المهندس» نایب رئیس سازمان الحشد الشعبی در بغداد، وزارت خارجه قطر دیشب در بیانیه‌ای از همه طرف‌ها خواست تا از خود خویشتنداری نشان داده و از وارد کردن عراق و منطقه به حلقه خشونت‌های بی‌پایان خودداری کنند.

در این بیانیه آمده است: «درباره خشونت‌های ادامه دار در عراق که ممکن است به نتایجی ناخوشایند منتهی شود، هشدار می‌دهید.»

گفتنی است شب گذشته ظریف همچنین با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در خصوص ترور شهید سلیمانی گفتگو کرده بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در سفری که ۲۳ آذر ماه به مدت ۲ روز به دوحه داشت تا در «فروم دوحه» شرکت کند، با همتای قطری خود دیدار کرده بود.وزیر خارجه ایران ۲۰ مرداد نیز در سفر به دوحه با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار و درباره روابط دوجانبه و شرایط کنونی منطقه به رایزنی پرداخت.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: