امیرآبادی: قوه قضائیه با سفیر انگلیس برخورد کند

کدخبر: 2344100

نماینده مردم قم خواستار برخورد قوه قضائیه، دادستانی تهران، وزارت امور خارجه با سفیر و دولت انگلستان به دلیل حضور در تجمعات شب گذشته تهران شد.

در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس به خانواده‌های داغ دیده جانباختگان سانحه هواپیمایی اکراینی تسلیت گفت و اظهار داشت: از مجموعه سپاه پاسداران تشکر می‌کنم که با صداقت تمام و از خودگذشتگی و شجاعت، مسئولیت پذیرفتند و عذرخواهی کردند.

وی افزود: انشاءالله این رفتار برای سایر مسئولان درسی باشد که وقتی در کشور اتفاقی افتاد، از مردم عذرخواهی کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس به وزارت امور خارجه نیز تذکری داد و گفت: شب گذشته در میان اغتشاشگرانی که در خیابان حافظ حضور یافته بودند، سفیر انگلیس نیز حضور داشت که دستگیر شده است. باید با رفتار اینگونه سفارتخانه‌هایی که در مسائل داخلی ما دخالت می‌کنند، برخورد شود.

امیرآبادی تصریح کرد: سفارت انگلستان باید بداند که انقلاب شده و رضاشاه و محمدرضا به درک واصل شده‌اند. دوران کاپیتالاسیون گذشته است. از قوه قضائیه، وزارت امور خارجه، دادستانی تهران می‌خواهم که با سفارت و دولت انگلستان برخورد شود تا جرأت چنین اقداماتی را در پایتخت جمهوری اسلامی نداشته باشند. این اقدام خلاف شئون دیپلماتیک بود.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: