۱۰ جوان زیر ۵۰ سال در لیست اصولگرایان

کدخبر: 2344828

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته درباره چیدمان لیست حدود ۱۰ نفر از چهره‌ها ، ۴ تا ۶ نفر از بانوان ، ۳ تا ۴ نفر از روحانیون و مابقی از چهره‌های جوان و زیر ۵۰ سال انتخاب می شوند .

مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تشریح اقدامات روزهای اخیر این شورا برای نهایی کردن لیست 30 نفره تهران گفت: با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته مقرر شده تا هفته آینده مجمع عمومی شورای ائتلاف با شرکت بیش از 7000 نفر و به شکل الکترونیکی برگزار شود.

وی ادامه داد: با توجه به این که فرآیند الکترونیکی اخذ رای از اعضای مجمع به شکل آنلاین در یک مانیتور مرکزی به نمایش گذاشته می‌شود، تلاش ما این است که شرایطی را فراهم کنیم تا خبرنگاران نیز با حضور در محل استقرار این مانیتور شاهد روند برگزاری این انتخابات باشند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه در پایان مجمع عمومی از میان 159 نفری که در مراحل قبلی شرایط حضور در میان نامزدهای این مجمع را بدست آورده‌اند، 90 نفر با رای اعضای مجمع انتخاب می‌شوند، تصریح کرد: از این 90 نفر که حائز بالاترین رای در مجمع شدند، چهره‌های شناخته شده‌‌ای که سابقه حضور در عرصه‌های سیاسی از جمله نمایندگی مجلس را دارند، انتخاب می‌شوند، در چارچوب یک نظرسنجی عمومی 10 نفر نهایی این چهره‌ها برای حضور در لیست شورای ائتلاف در تهران انتخاب می‌شوند.

چمران افزود: همچنین مابقی برگزیدگان مجمع عمومی به شورای مرکزی ائتلاف معرفی می‌شوند و اعضای شورا به‌استثنای آنها که کاندیدا شده‌اند، با ارزیابی‌های نهایی، 20 نفر نهایی را انتخاب می‌کنند. همچنین برای آنکه خلأ اعضایی از شورای ائتلاف که به علت کاندیداتوری از این شورا کنار گذاشته شده بودند پُر شود، تصمیم بر این شد که در پرتال شرکت کنندگان در مجمع عمومی قسمتی مجزا برای انتخاب 10 نفر از چهره‌های شناخته شده فرهنگی و اجتماعی جبهه انقلاب برای عضویت در شورای ائتلاف در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته درباره چیدمان لیست حدود 10 نفر از چهره‌ها ، 4 تا 6 نفر از بانوان ، 3 تا 4 نفر از روحانیون و مابقی از چهره‌های جوان و زیر 50 سال انتخاب می شوند .

چمران با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌‌ها مبنی بر انتشار دو لیست مجزا از سوی شورای ائتلاف و جبهه پایداری به شکلی که 20 نفر از اعضای دو لیست مشترک باشند، گفت: به هیچ عنوان چنین مسئله‌ای مطرح نیست و شورای ائتلاف تنها یک لیست 30 نفره را مورد نظر خود قرار خواهد داد.

این عضو شورای ائتلاف همچنین درباره شایعاتی مبنی بر عدم همکاری جبهه پایداری با شورای ائتلاف که در روزهای اخیر از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شده، تاکید کرد: ما همچنان در حال رایزنی با دوستان جبهه پایداری هستیم تا بتوانیم به شکل متحد و با لیستی واحد در انتخابات آتی مجلس شرکت کنیم.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: