عرضه سهام بنگاه های بزرگ در بورس با رفع موانع شتاب بگیرد

کدخبر: 2351357

حسن روحانی طی دستوری به وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه بورس ایران باید به یک بازار بزرگ قابل اعتماد و با کمترین ضریب خطر تبدیل شود، گفت: عرضه سهام بنگاه های بزرگ در بورس با رفع موانع احتمالی شتاب بگیرد.

حسن روحانی رئیس جمهور امروز جمعه در گفت وگو با فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، دستور داد عرضه سهام بنگاه های بزرگ در بورس، با رفع موانع احتمالی شتاب بگیرد و تداوم یابد.

روحانی در این گفت وگو، با تقدیر از همه دست اندارکاران سازمان بورس و اوراق بهادار برای زمینه سازی و تسهیل ارائه سهام شستا به عنوان یک شرکت عظیم و هلدینگ اقتصادی، گفت: باید روند عرضه سهام شرکتهای بزرگ در بورس تداوم یافته و موانع احتمالی در این مسیر، هر چه سریعتر مرتفع گردد.

رئیس جمهور تصریح کرد: وزارت اقتصاد و مجموعه بورس باید تلاش کنند که بورس را به عنوان یک بازار بزرگ قابل اعتماد و اتکا برای سرمایه گذاری های اصولی و قابل اطمینان و با کمترین ضریب خطر به جامعه معرفی کنند تا از هدررفت سرمایه های مردم در بازارهای غیرقابل اتکا و غیرمولد جلوگیری شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این گفت وگو گزارشی را از آخرین روند بازار سرمایه و پیگیری های انجام شده برای تسهیل و تداوم عرضه سهام بنگاههای بزرگ در بورس، ارائه کرد.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: