چراغ سبز کره‌ای‌ها و عقب‌نشینی از مواضع قبلی

کدخبر: 2359072

عضو کمیسیون امنیت گفت: طبق شواهد کره‌ای‌ها برای پرداخت بدهی ایران چراغ سبز نشان داده‌اند و از مواضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده‌اند.

فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بدعهدی دولت کره جنوبی اظهار کرد: اگر بدهی ایران توسط کره جنوبی پرداخت نشود، قطعا ما درباره واردات محصولات ساخت این کشور خصوصا شرکت سامسونگ تصمیم جدیدی اتخاذ خواهیم کرد.

وی افزود: قرار است که وزرات امور خارجه از طریق سفیر کشورمان در سئول، نگرانی و دغدغه ما را به گوش مقامات این کشور برسانند.

مالکی بیان کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران خصوصا مجلس در این قضیه جدی بوده و کره جنوبی نباید بازار خوب محصولات خود را در ایران به سیاست‌های آمریکا گره بزنند، چرا که در غیر این صورت کشور کره بازنده نهایی خواهد بود.

وی تأکید کرد: اگر لازم باشد مجلس شورای اسلامی، طرحی برای مقابله با بدعهدی کره جنوبی ارائه خواهد کرد، اما به نظر می‌رسد که اگر اولتیماتوم جمهوری اسلامی ایران توسط دستگاه دیپلماسی به کره‌ای‌ها داده شود نیازی به این کار نخواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: طبق شواهد بعد از پررنگ شدن همکاری‌های ایران و چین، کره‌ای‌ها چراغ سبزی برای پرداخت بدهی ایران نشان داداه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند و از مواضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده‌اند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

ارسال نظر: