ظریف: جمهوری آذربایجان کشور بسیار مهمی برای جمهوری اسلامی است

کدخبر: 2359867

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه روابط بسیار خوبی با آذربایجان داریم، ابراز امیدواری کرد که در دوران سفارت عباس موسوی این روابط هر چه بیشتر تقویت شود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) در مراسم تودیع و معارفه سید عباس موسوی و سعید خطیب زاده سخنگویان سابق و جدید وزارت امور خارجه طی اظهاراتی درباره انتصاب موسوی به عنوان سفیر جدید ایران در باکو عنوان کرد: با توجه به اینکه اعلام کردیم همسایگان اولویت نخست سیاست خارجی ما هستند، جمهوری آذربایجان کشور بسیار بسیار مهمی برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: آقای موسوی می توانست یک ماموریت ساده تر در اروپا و آسیا را انتخاب کند؛ اما ایشان آذربایجان را انتخاب کرد و این نشان دهنده عمق نگرش راهبردی این برادر عزیز ماست که همسایه را برای فعالیت انتخاب کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: من یقین دارم با تجربه خوبی که از ایشان داشتیم و مقدمات خوبی که برای این ماموریت تدارک دید و از همه استان های همجوار بازدید کرد حتما در باکو موفق تر و سربلندتر خواهد بود.

ظریف افزود: امروز ما روابط بسیار خوبی با جمهوری آذربایجان داریم؛ در حالی که در ابتدای دولت یازدهم روابط ما بسیار پر تنش بود، ولی امروز یکی از بهترین و نزدیک ترین روابط را با این کشور داریم و انشاء الله با تدبیر آقای موسوی این روابط تقویت خواهد شد.

سید عباس موسوی سخنگوی سابق وزارت خارجه قرار است به عنوان سفیر جدید ایران و جایگزین جواد جهانگیرزاده به زودی راهی باکو شود. سعید خطیب زاده معاون مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه نیز به عنوان دوازدهمین سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه و جایگزین موسوی منصوب شده است.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: