وعده سرقینی: ماسک ارزان می‌شود

کدخبر: 2360098

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از موضوعاتی که مردم باید بدانند فراوانی کالاهای اساسی است؛ طبق بررسی‌ها ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی بسیار خوب است.

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران،گفت: یکی از موضوعاتی که مردم باید بدانند فراوانی کالاهای اساسی است. طبق بررسی‌ها، ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی بسیار خوب است و در خصوص کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم و نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات دیگری که برای مردم ما مهم است بحث تهیه ماسک است،افزود: تصمیماتی در این روزها گرفته ایم که اثرات آن را ۳-۲ هفته آینده در بازار مشاهده خواهید کرد. ماسک فراوان و ارزان خواهد شد.

سرپرست وزارت صمت یکی دیگر از اقدامات انجام شده در روزهای گذشته در وزارت صمت را بررسی مسئله فولاد دانست و گفت: قیمت فولاد به صورت ناگهانی و بدون قاعده بالا رفته، تصمیمی گرفته ایم که ان شاءالله امروز ابلاغ می‌شود و بر اساس آن تنها واحدهایی می‌توانند صدور فولاد داشته باشند که کف عرضه در داخل را رعایت کنند و بر اساس همین مسئله‌ای که می‌گویند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است، ما اول می‌خواهیم نیاز داخل به فولاد را تأمین کنیم.

سرقینی افزود: امسال سال جهش تولید است و اگر بنا باشد فولاد ایران، صنایع دیگر کشورها را رونق بدهد هنری نیست. اول باید صنایع داخل کشور رونق پیدا کنند و بعد از آن صادرات انجام شود.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهش تولید است و تک تک همکاران ما در این وزارتخانه به این موضوع اعتقاد دارند و محور اصلی فعالیت‌های ما نیز جهش تولید است. خوشبختانه اعداد و ارقام نیز همین موضوع را نشان می‌دهد و مشخص می‌کند در چهار ماه گذشته عقب نمانده‌ایم و با وجود فشارها و تحریم‌هایی که به ما تحمیل شده توانسته‌ایم رشد کنیم.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: