حاجی زاده: شهرهای موشکی سپاه ترسناک و وسیع است

کدخبر: 2361591

سردار حاجی زاده درباره شهرهای موشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: شهرهای موشکی ما بسیار وسیع است و همین موضوع یک قدرت و بازدارندگی ایجاد کرده است

سردار حاجی زاده در ویدئویی توضیحاتی درباره شهرهای موشکی جمهوری اسلامی ارائه می‌کند شهرهایی که به گفته فرمانده هوافضای سپاه از سال ۶۳ در زیر کوه‌ها حفر شده است. او در این ویدئو می‌گوید: ایده اولیه شهرهای موشکی به سال ۱۳۶۳ برمی‌گردد؛ قبل از ورود اولین امکانات موشکی وارد کشور شود حفاری تونل را شروع کردیم چرا که معتقد بودیم اگر مورد تهاجم دشمن قرار بگیرد چه آنها (موشک ها) را پراکنده کنیم چه داخل زاغه باشد و ... باز آسیب پذیر خواهد بود لذا از آن روز حفاری تونل شروع شده است و تا به امروز به صورت شبانه روزی ادامه داشته که به شهرهای موشکی معروف شده است.

او ادامه می‌دهد: در زیر اعماق کوه ها و زمین تونل هایی فراهم شده است هم برای استقرار موشکی و نگهداری مهمات و حتی حضور پرسنل در شرایط جنگی .

او افزود: نگرانی دشمنان هم از این است که این امکانات نظامی قابل شناسایی و در دسترس آنها نیست و هیچکدام را نمی توانند شناسایی کنند. در موضوع هسته‌ای، دشمنان برای فردو حساسیت بیشتری نسبت به نطنز داشتند، چون که فردو زیر زمینی است. درحالی که فردو اصلا قابل مقایسه با شهرهای موشکی ما نیست چراکه شهرهای موشکی ما بسیار وسیع است و همین موضوع یک قدرت و بازدارندگی ایجاد کرده است.

«خرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: