مجلس تمام واکسن‌ها را پس داد

کدخبر: 2362139

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا که به مجلس داده شده بود به سازمان غذا و دارو پس داده شد. در هر دوره مجلس این واکسن‌ها را نمایندگان می‌زدند، اما امسال مجلس کل این واکسن‌ها را پس داد.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص ساده‌انگاری جامعه در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهار کرد: تمام دستگاه‌ها و نهادها فداکارانه کار خودشان را انجام می‌دهند و اطلاع‌رسانی‌های لازم را می‌کنند، اما مردم به‌نوعی از محدودیت خسته و بی‌توجه شده‌اند و در زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کوتاهی می‌کنند.

وی افزود: کادر درمانی کشور هم به خوبی با وجود کمبود امکانات در حال تلاش و خدمت به بیماران است، نمی‌توان به مدت طولانی محدودیت‌های شدید اعمال کرد، البته بنده موافق محدودیت در موارد شدنی هستم. در ایام محرم مردم و هیئات مذهبی به خوبی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند، اما در مسافرت‌ها برخی افراد کوتاهی کردند به طوری که جاده‌های منتهی به شمال دچار ترافیک می‌شد.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، گفت: علی‌رغم تمام توصیه‌های بهداشتی و کار فرهنگی برای مقابله با کرونا متأسفانه بسیاری از مردم این توصیه‌ها را جدی نمی‌گیرند. معتقدم کار رسانه‌ای باید بیشتر شود به خصوص که هم‌اکنون وارد مرحله سوم شیوع کرونا همزمان با فصل آنفلوآنزا شده‌ایم و خطر بالاتر می‌رود.

ابوترابی با بیان اینکه جایگاه ۱۷ ایران در جهان از نظر شیوع کرونا زیبنده کشورمان نیست، گفت: مقام معظم رهبری تأکیدات زیادی برای عمل به پروتکل‌های بهداشتی کرده‌اند.

وی ادامه داد: مردم باید عقل خود را به کار بیندازند که دشمن با استفاده از همین بیماری مشغول فلج کردن اقتصاد کشور است.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: تمام ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا که به مجلس داده شده بود به سازمان غذا و دارو پس داده شد. در هر دوره مجلس این واکسن‌ها را نمایندگان می‌زدند، اما امسال مجلس کل این واکسن‌ها را پس داد.

«خبرگزاری ایسنا»

ارسال نظر: