ابعاد مرتبه علمی شهید فخری‌زاده به روایت علی اکبر صالحی

کدخبر: 2366355

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه همکاری‌های خوبی را در عرصه‌های مختلف به ویژه پدافند هسته‌ای با شهید فخری‌زاده داشتیم، گفت: او زیرساخت‌های پدافند هسته‌ای را به نحو احسن ایجاد کرد.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (شنبه) در گفت‌وگویی درباره شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور عنوان کرد: همکاری‌های خوبی را در عرصه‌های مختلف به خصوص در امر پدافند هسته‌ای با همدیگر داشتیم.

وی افزود: شهید دکتر فخری زاده تخصصشان تخصص فیزیک هسته‌ای و مهندسی هسته‌ای بود و دکترای خود را در یک پروژه خیلی خوبی تحت عنوان شناسایی نیوترون‌ها با همکاری دکتر عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی نوشتند و تز بسیار با ارزشی بود.

صالحی بیان کرد: جناب فخری زاده کار‌های متنوع زیادی را انجام دادند و به اعتبار مسئولیتی که داشتند نمی‌توانستند خیلی کار‌های علمی خود را منتشر کنند و تا یکی دو سال پیش هم عکس ایشان در جایی منتشر نشده بود. به همین اعتبار هم کار‌های علمی که انجام می‌داد، به صورت گزارش‌های تکنیکی در خود سازمانشان بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مسئولیت شهید فخری زاده به عنوان رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع خاطرنشان کرد: ایشان بیشتر در ش. م. ح پدافند هسته‌ای فعالیت‌های گسترده‌ای داشت.

وی با ذکر این نکته که نیرو‌های مسلح هر کشوری دارای چنین بخشی است که بتوانند در مقابل حملات شیمیایی و هسته‌ای کشور‌های دیگر پدافند انجام دهد، اظهار داشت: این کار نیاز به ایجاد زیرساخت‌هایی دارد و یک مسئله علمی جدی است که آقای فخری زاده در این زمینه گام‌های بلندی را برای کشور برداشت و زیرساخت‌های پدافند هسته‌ای را به نحو احسن ایجاد کرد.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

ارسال نظر: