۵ هزار اتوبوس برای حمل و نقل شهری تهیه می‌کنیم

کدخبر: 2367541

سخنگوی دولت با بیان اینکه یکی از اهداف دولت گسترش حمل و نقل عمومی است، گفت: در ستاد ملی کرونا تصمیم گرفتیم ۵۰۰۰ اتوبوس برای حمل و نقل شهری تهیه شود.

علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در نشست خبری اظهار کرد: مصرف آب، گاز و برق از این پس برای خانواده های دهک پایین رایگان شد البته این طرح شامل ویلاها نمی‌شود.

وی ادامه داد: گسترش زیرساخت‌ها برای حمل و نقل در کشورمان در این چند سال قابل توجه بوده و افزایش ظرفیت اسمی ما را نشان می‌دهد همچنین تا پایان دولت دوازدهم تولید خودروهای کشور افزایش پیدا خواهد کرد. در ستاد ملی کرونا تصمیم گرفتیم ۵۰۰۰ اتوبوس برای حمل و نقل شهری تهیه شود. یکی از اهداف دولت این بود و ما تلاش داریم گسترش حمل و نقل عمومی را اجرایی کنیم.

سخنگوی دولت با اشاره به رشد اقتصادی کشور گفت: آنهایی که می‌گفتند ایران دچار فروپاشی اقتصادی می‌شود اما در ۳ ماه اخیر شاهد رشد اقتصادی کشور هستیم. جنگ اقتصادی و تحریم‌های ترامپ باعث شد از دستیابی به میلیون‌ها دلار و در تهیه دارو با مشکلاتی روبرو شویم و زندگی سختی بر مردم به وجود بیاید اما مدیریت موجب شد که نوعی اقتصاد مقاومتی در کشور ایجاد شود.

ربیعی خاطرنشان کرد: با پیش‌بینی‌های بانک مرکزی و وزارت اقتصاد رشد اقتصادی کشور در سه ماه آینده بیش از سه ماه گذشته خواهد بود و اینها یک علامت مبارک است برای اینکه درآمدها مثبت است و اشتغال نیز در پی مثبت شدن رشد اقتصادی قطعاً مثبت خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مصوبات هیئت دولت حمایت از اشتغال ها در حوزه فرهنگ و رسانه است که متقاضیان تا پایان دی‌ماه باید در سامانه ثبت‌نام کنند و تا پایان اسفند تسهیلات آنها پرداخت خواهد شد. بخش فرهنگ و رسانه آسیب‌های زیادی در این دوران دید و ما برای بیمه بیکاری آنها نیز برنامه‌هایی داریم.

سخنگوی دولت گفت: خوشبختانه رعایت پروتکل‌ها به بالای ۹۰ درصد رسیده و منحنی‌های موج سوم در مقابل مردم سر تعظیم فرود آوردند و شهرهای قرمز ما به ۱۲ شهر کاهش پیدا کردند و پیش‌بینی می‌شود که تعداد کشته‌ها به زیر ۲۰۰ نفر برسد البته در فصل سرما و زمستان قرار داریم بنابراین رعایت پروتکل‌ها را توصیه می‌کنیم. توصیه دیگر ما در خصوص شب یلداست که باید برای رعایت حال سالمندان و پدر و مادرها از دورهمی‌ها بپرهیزند.

ربیعی گفت: دولت معتقد است که پویایی و تحرک در جامعه محقق نخواهد شد مگر اینکه همه افراد خانواده از حقوق شهروندی خودشان خبر داشته باشند.

ادامه دارد ...

ارسال نظر: