کوتاهی مجلس دهم برای تفحص از مدرک تحصیلی «روحانی»

کدخبر: 2367549

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت: نمایندگان مجلس دهم برای تحقیق و تفحص از مدرک تحصیلی رئیس جمهور همراهی نکردند.

نصرالله پژمانفر نماینده مشهد و کلات در مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۶ آذر) قوه مقننه و در جریان بررسی جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در پیشنهادی مطرح کرد که عبارت «کسانی که داوطلب ریاست جمهوری هستند در ۳۰ سال منتهی به زمان ثبت نام باید به صورت پیوسته در ایران زندگی کرده و اقامت داشته باشند» به جزء ۲ بند الف ماده ۱ این طرح افزوده شود.

وی در تشریح دلایل این پیشنهاد توضیح داد: در طول ۴۰ سال گذشته آسیب هایی از سوی افرادی که وابستگی فکری و اندیشه ای به کشور نداشته و در طول مدت تحصیل در کشورهای بیگانه، حضور و اقامت داشته اند، متوجه کشور شده است، چرا که این افراد با فرهنگ سایر کشورها خو گرفته اند.

وی اضافه کرد: هرچند مدرک آقای روحانی مورد تایید نبود، اما متاسفانه دوستان در مجلس دهم برای تحقیق و تفحص از این موضوع همراهی نکردند. دلایل فراوانی مبنی بر اینکه مدرک تحصیلی ایشان مورد تایید نیست، وجود دارد.

در ادامه احمد امیرآبادی فراهانی در واکنش به پیشنهاد این نماینده گفت: نکته مدنظر شما در پیشنهاد آقای نبویان مبنی بر «نداشتن تابعیت و اقامت کشورهای دیگر در گذشته و حال» دیده شده بود که روز گذشته به تصویب رسید، چرا که «گذشته» در این پیشنهاد معنای مطلق دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم جهت ثبت در مشروح مذاکرات، گفت: سفرا، دانشجویان و افرادی که ازسوی دولت ماموریت دارند، مستثنی هستند.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: