بودجه ۱۴۰۰ ضد سیاست‌های کلی است

کدخبر: 2368412
خبرنگار:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه بودجه ۱۴۰۰ نشان می‌دهد ریل‌گذاری دولت نه تنها همسو با سیاست‌های کلی نظام نیست بلکه خلاف و ضد آن است.

به گزارش نسیم‌آنلاین؛ اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در رابطه با انطباق ریل گذاری اقدامات دولت با سیاست‌های کلی نظام ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: جمع بندی از ریل گذاری دولت، بودجه‌ای است که به مجلس داده که هیچیک از نکات سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در آن رعایت نشده است.

وی عنوان کرد: ارائه بودجه‌ای با تکیه بر منابع موهومی و غلط و با تکیه بر منابع نفت بیش از ۵۰ درصد از اقدامات دولت است. برای مثال وابستگی به نفت نسبت به سال گذشته افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است و یا درآمدهای پایدار به جای افزایش، کاهش پیدا کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مثال تراز عملیاتی ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی در بودجه ۱۴۰۰ عدد بسیار بزرگی است که نسبت به ۱۵ سال گذشته رشد صد و خورده‌ای درصد داشته است و ذکر آن در بودجه‌ای که داده شده تعجب‌آور است.

شاکری خاطرنشان کرد: در بودجه ۱۴۰۰ در رابطه با فروش نفت، رقم بسیار بالایی پیش‌بینی شده است که اصلاً با واقعیت همخوانی ندارد. پیش فروش اوراق نیز بسیار بالا پیش‌بینی شده است که حتی اگر نفت هم فروش نرفت، چاره‌ای نیست و باید از این اوراق استفاده کنند.

وی افزود: بنابراین یک بودجه تورمی وحشتناک و آینده فروشی بسیار شدید برای این بودجه دیده می‌شود و هیچکدام از اینها با سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، نه تنها همسویی ندارد که ضد آن نیز هست و نمی‌توان جز این برداشت که دولت با خود گفته «من که نیستم هر چه می‌خواهد بر سر کشور بیاید» چیز دیگری برداشت کرد. در حالت کلی برنامه‌ریزی و اقدامات دولت برخلاف سیاست‌های ابلاغی رهبری است.

ارسال نظر: