انتقاد امام جمعه از عدم پیگیری مجازات عاملان جنایت 8 مهر در زاهدان

کدخبر: 2376475

امام جمعه زاهدان گفت: جمعه هشتم مهرماه سال۱۴۰۱ عده‌ای در شهر زاهدان کشته شدند اما قوه قضائیه کجاست که اقدامی صورت دهد، آن هم علیرغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر مجازات کسی که مرتکب جنایت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیار عیار، حجت‌الاسلام مصطفی محامی نماینده در خطبه های این هفته نمازجمعه زاهدان اظهار داشت: امام علی(ع) معروف به عدالت هستند و نویسنده لبنانی مسیحی نیز در خصوص امام علی(ع) کتابی نوشته و نام آن را صدای عدالت انسانیت قرار می‌دهد و عنوان می‌کند که امام علی(ع) در محراب عبادتش کشته شد آن هم به علت شدت عدلش که عالمان متهتک و جاهلان متمسک نتوانستند عدل او را تحمل کنند.
وی با اشاره به اتفاقات هشتم مهرماه خطاب به قوه قضاییه افزود: باید مشخص کنیم که به چه میزان عدالت علوی در عرصه‌های مختلف قضایی، اقتصادی و… در جامعه ما حکم فرماست؛ جمعه هشتم مهرماه سال۱۴۰۱ عده‌ای در شهر زاهدان کشته شدند اما قوه قضائیه کجاست که اقدامی صورت دهد آن هم علیرغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر مجازات کسی که مرتکب جنایت شده است آن هم با تعابیر مختلف و با ارجاع مکرر کار به ریاست محترم جمهور، ریاست محترم قوه قضائیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی اما قوه قضائیه در کجای کار قرار دارد و عدالت کجاست؟
وی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان حرف و حدیث‌های زیادی در خصوص برخی مسئولان به گوش می‌رسد که اگر درست است باید با آن فرد مسئول برخورد شود و اگر درست نیست باید با فرد تهمت زننده برخورد شود، اما قوه قضائیه کجاست که سال‌ها می‌گذرد و اشخاص در جای خود قرار دارند و بعد از تودیع و معارفه نیز کار ادامه پیدا می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در سطح کشور نیز همین گونه است و در دوران انتخابات ریاست جمهوری افراد کاندید شده هر چه خواستند در خصوص یکدیگر بیان کردند که اگر درست است باید با فرد خاطی برخورد شود و اگر دروغ است با فردی که سیاه‌نمایی می‌کند باید برخورد شود اما عدل علی و قوه قضائیه کجاست؟
وی عنوان کرد: در این روزها بیان می‌شود که ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به دادگاه بردند که از دو منظر می‌توان به این موضوع نگاه کرد ابتدا اینکه در کشوری که خود را ابر قدرت جهان می‌داند به قدری فساد زیاد شده که رئیس جمهور آن کشور نیز به فساد کشیده شده و از منظر دیگر هم اینکه یک رئیس جمهور را به دادگاه می برند که شاید غیر واقعی، سیاسی کاری و ظاهر سازی باشد اما همین که به ظاهر یک رئیس جمهور به دادگاه می‌رود و در بسیاری کشورهای دیگر نیز رئیس جمهور، نخست وزیر و وزرا محاکمه، عزل و اعدام شده اند، اما در کشور ما نمونه‌های این چنینی کجاست؟
حجت‌الاسلام محامی تصریح کرد: در خصوص برخی از آقا زاده‌‌ها نیز صحبت‌هایی به گوش می‌رسد که اگر درست یا نادرست است قوه قضائیه در کجای کار قرار دارد؟

ارسال نظر:
  • بلوچ

    زنده باشی قاتلین جمعه خونین بایدمجازات بشند!