«آخرین قرار» علی انصاریان

کدخبر: 2378876
خبرنگار:

فیلم مستند «آخرین قرار» یک مستند پرتره با موضوع زندگی هنری و ورزشی زنده یاد علی انصاریان به کارگردانی سعید چاری است.

فیلم مستند «آخرین قرار» ۱۹ آذر ماه در پردیس چارسو با حضور پیشکسوتان پرسپولیس همچون محمد پنجعلی، پایان رافت، محمد برزگر، علی سلمانی و سردار رویانیان مدیر عامل سابق پرسپولیس رونمایی شد.

فیلم مستند «آخرین قرار»  یک مستند پرتره با موضوع زندگی هنری و ورزشی زنده یاد علی انصاریان به کارگردانی سعید چاری است.

سعید چاری تهیه کننده و کارگردان فیلم مستند «آخرین قرار»  در خصوص انگیزه ساخت این مستند گفت: طرح اصلی این مستند در زمانی که علی انصاریان در قید حیات بود به فکرم رسیده بود و با توجه به دوستی و رفاقتی که میان ما بود تصمیم داشتیم که مستندی از زندگی این فوتبالیست ارزنده که بعد از فوتبال به عالم هنر پیوسته بود و تبدیل به بازیگر خوش نام سینما و تلویزیون نیز شده بود بسازیم.

وی ادامه داد: با علی انصاریان در این مورد صحبت هم شده بود، اما مشغله‌های کاری هر دو طرف تولید کار را به تاخیر انداخت و سرانجام با مرگ ناگهانی علی انصاریان به علت بیماری کرونا کلا به نتیجه نرسید.

چاری عنوان کرد: در واقع بعد از فوت علی ساخت این مستند کلا منتفی شده بود تا اینکه در سال گذشته به یکباره تصمیم گرفتم با توجه به اینکه با علی انصاریان قبل از فوتش دو فیلم سینمایی «کاپیتان امیر» و «زیرزمینی ها» را کار کرده بودم از تصاویر پشت صحنه و ویس‌های بجا مانده از او یک مستند بسازم و فیلمنامه این مستند داستانی توسط خانم ثنا صادقی نوشته شد و فیلم آخرین قرار ساخته شد.

 

وی افزود: فیلم به جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا نیز راه پیدا کرد و اکران مردمی فیلم از هفته آینده در سینما‌ها آغاز می‌شود و امیدوارم مردم فیلم را ببینند و راضی هم باشند.

چاری تهیهکننده توضیح داد: فیلم‌ها و مستند‌های زیادی که بیوگرافی بودند ساختم اما هیچکدام از آن‌ها را قبل از ساخت فیلم‌ها نمی‌شناختم یا با آن‌ها ارتباطی نداشتم و این اولین مستند من بود که برای یکی از دوستانم که دیگر زنده نیست می‌ساختم و بخاطر همین این فیلم تقریبا سختی برایم بود، چراکه در تمام سکانس‌ها و پلان‌هایی که بازسازی خاطرات می‌کردم علی را کاملا حس می‌کردم و نبود علی بسیار آزار دهنده بود. در واقع اینطور می‌توانم بگویم که فیلم «آخرین قرار» یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌هایی بود که تا به امروز ساختم یعنی «آخرین قرار» یکی از فیلم‌هایی است که من خیلی دلی برای علی انصاریان ساختم.

این کارگردان افزود: هدفم از ساخت این فیلم بیشتر این بود که یک یادگاری از علی انصاریان داشته باشیم و شاید همین که هرکسی با دیدن عکس پوستر این فیلم و یا دیدن خود یاد علی بیفتد و فاتحه‌ای برایش بخواند برایم لذت بخش باشد. 

چاری تهیه کننده فیلم مستند «آخرین قرار» بیان کرد: در ساخت این فیلم دوستان علی انصاریان هم سنگ تمام گذاشتند افرادی همچون بهرنگ علوی، یحیی گل محمدی، افشین پیروانی، محمد برزگر، رضا جباری، بهنام ابوالقاسم پور، محسن بنگر، علیرضا امامی فر، علی خسروی، حتی علی فتح الله زاده مدیر عامل سابق باشگاه استقلال وقت گذاشتند و مصاحبه‌های بسیار خوبی با آن‌ها داشتیم که حضور این افراد فیلم را دلنشین‌تر کرد و خوشحال هستم که یک یادگاری از علی انصاریان برای نسلی که شاید خیلی علی انصاریان را نمی‌شناختند گذاشتیم. 

عوامل این فیلم مستند عبارت اند از ؛ تهیه کننده و کارگردان: سعید چاری، فیلمنامه و پژوهش: ثنا صادقی، مدیر تولید و برنامه ریز: سیاوش چاوشی،  تصویربردار: سعید چاری، عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: محمد اسدی، صدابردار: علی محمدپور و...

 

ارسال نظر: