کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در مترو برپا می‌شود

کدخبر: 2068902

مدیر فرهنگی هنری مترو از برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن توسط قاریان مطرح کشور در ایستگاه‌های منتخب مترو تهران همزمان با اذان ظهر در طول سال خبر داد.

به گزارش « نسیم آنلاین »، اسماعیل قضاتلو با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص برپایی کرسی های تلاوت قرآن کریم و انس هر چه بیشتر آحاد جامعه با این کتاب آسمانی گفت: یکی از وظایف ذاتی دستگاههای فرهنگی گسترش جلسات قرآنی در سراسر کشور است تا از این طریق مردم ضمن انس گرفتن با کلام وحی برای آینده خود برنامه ریزی روشن تری را داشته باشند.

قضاتلو با اشاره بر برپایی کرسی های تلاوت در سال 94 در مترو گفت: در ماه رمضان سال 94 کرسی های تلاوت قرآن کریم توسط نوجوانان شهر تهران در ایستگاههای مختلف برپا شده بود، که با استقبال خوب مسافران روبه رو شد.

با توجه به تجربه قبلی و استقبال خوب شهروندان، کرسی های تلاوت قرآن را در کنار نمازخانه های ایستگاههای منتخب مستقر می کنیم و از از قاریان ممتاز و بین المللی کشور دعوت می کنیم تا 30 دقیقه قبل از اذان ظهربه تلاوت قرآن بپردازند.

مدیر فرهنگی هنری مترو افزود: اولین کرسی تلاوت در ایستگاه مترو تئاتر شهر توسط قاری نوجوان امیر حسین پرنیان دارنده رتبه اول کشوری در رشته اذان در 26 مهرماه پیش از اذان ظهر برپا می‌شود.

ارسال نظر: