فقط برای مردم ونک به بالا فیلم نسازید

کدخبر: 2375188

محسن برمهانی، معاون سیما در جمع برخی تهیه‌کنندگان برنامه‌های تلویزیونی با بیان اینکه مخاطب، محور است، گفت: در دوره تحولی، ارتباط با مخاطب متنوع و متکثر امروز لوازم و لحنی متناسب را می‌طلبد.

 معاون سیما در نخستین نشست رسمی خود در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صداوسیما میزبان جمعی از برنامه‌سازان شبکه‌های تلویزیون بود.

برمهانی با اشاره به رویکرد تحول محوری در دوران مدیریت جدید صداوسیما گفت: خواستار همکاری با ذائقه‌های مختلف فعال در بدنه سازمان هستیم.

وی ضمن مرور تاریخی چگونگی ایجاد فضای دو قطبی در کشور، از ضرورت ایجاد جبهه سوم خبر داد و گفت: برای سخن گفتن با مردم باید جبهه سومی را بگشاییم که مونولوگ و دیالوگ دوقطبی نیست.
برمهانی با بیان اینکه مخاطب، محور است تاکید کرد: تشکیل جبهه سوم که پیچیده و متنوع است، لوازم و لحنی متناسب را می‌طلبد که لازمه آن در نظر گرفتن سلایق مختلف مردم و نیز واقع‌گرا بودن برنامه سازان است، نباید در خلأ صحبت کرد و تنها برای قشری خاص و مردم ونک تهران به بالا برنامه ساخت.
معاون سیما گفت: برنامه سازان به جای تمرکز و توجه صرف به خطوط قرمز باید از خطوط سبز بهره بیشتری ببرند. دغدغه‌مان به جای «نگفتن‌ها» به چگونگی «گفتن‌ها» باید تغییر کند.

برمهانی، با بیان اینکه نمی‌توان برای تمام فعالیت‌های هنری و ذوقی نسخه استانداردسازی پیچید افزود: اگر ایده اولیه و محتوا مناسب باشد می‌توان با نقشه راه مشخص و متناسب با فضای حاکم و پیرامون موضوع گام برداشت.
وی تصریح کرد: تهیه کنندگی در همه جای دنیا ترکیبی از مدیریت های مالی، اداری و محتوایی بوده و همین پیچیدگی ها این حرفه را سخت کرده است.

معاون سیما درباره‌ی دغدغه‌های تهیه‌کنندگان نیز گفت: به منظور رفع برخی دغدغه‌های شما، مسائل مختلف مالی، اداری و ... را با برگزاری نشست های مشترک با بخش‌های مختلف درون و برون سازمان پیگیری می کنیم.

برمهانی در پایان این نشست با ابراز امیدواری برای استمرار این نشست‌ها گفت: اهمیت نقش شما برای ما روشن است. خط مشی و سیاست رسانه، به همت و هنر شما روی آنتن نقش می‌بندد پس باید نگاه و فکرهایمان را بیشتر همسو کنیم

منبع: ایسنا
ارسال نظر: