میرباقری: ادبیات عدالت خواهی باید دینی باشد، نه مارکسیستی

کدخبر: 2333473

دالت خواهی تبدیل می شود به عدالت خواهی که ادبیاتش ادبیات دینی نیست. در دوره ما این طور شده که عدالت خواهی دارد آهنگ ادبیات مارکسیستی و نئومارکسیستی به خود می گیرد و نئومارکسیست ها دوباره درحال گسترش دادن ادبیات عدالت خواهی با فرهنگ مارکسیستی هستند که این خیلی خطرناک است.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در سخنانی که فیلمی از آن روز گذشته در فضای مجازی منتشر شد، درباره نزدیک شدن عدالت خواهی به مفاهیم غلط و خطرناک همچون مفاهیم مارکسیستی و نئومارکسیستی هشدار داد. سیدمحمدمهدی میرباقری در این سخنرانی با بیان این که بعضی وقت ها انحرافاتی اتفاق می افتد که انحراف های بدی هم هست و الان تاحدودی در معرضش هستیم گفت: (شاهد هستیم) عدالت خواهی تبدیل می شود به عدالت خواهی که ادبیاتش ادبیات دینی نیست. در دوره ما این طور شده که عدالت خواهی دارد آهنگ ادبیات مارکسیستی و نئومارکسیستی به خود می گیرد و نئومارکسیست ها دوباره درحال گسترش دادن ادبیات عدالت خواهی با فرهنگ مارکسیستی هستند که این خیلی خطرناک است.

نماینده استان البرز در مجلس خبرگان با بیان این که درست است که باید با فساد، بی عدالتی و با تجلیل و تکریم های بی پایه مبارزه کرد، یادآور شد: عدالت مارکسیستی هم خودش نوعی بی عدالتی است. میرباقری با تاکید بر این که «تلاش برای به دست آوردن مال حلال جزو بهترین عبادت هاست» گفت: این در فضاهای مختلف هم دیده می شود که هرکس مال حلالی هم دارد به او حمله می شود، البته درست است که در نظام سرمایه داری مجاری درست شده که مجاری غیر عادلانه برای تحصیل ثروت است ، اما مبارزه با آن به این نیست که هرکس ثروت حلال دارد به او هجوم برده شود. وی خاطر نشان کرد: کسب ثروت حلال جزو عبادت های بزرگ است. اگر کسی از طریق حلال ثروتی به دست آورد باید انفاق کند ولی اگر هم کسی نخواست به مقدار واجب انفاق کند، خب اشکالی ندارد (آن فرد) رشد نمی کند ولی ثروتش حرام نیست اما برخی با هر ثروت حلالی به اسم عدالت خواهی مبارزه می کنند.

روزنامه خراسان

ارسال نظر: