در برابر عدالت اجتماعی و تبعیض مسئولیم

کدخبر: 2377563
خبرنگار:

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: اگر در جامعه مواردی از اسراف و تبعیض دیده می‌شود و عدالت اجتماعی زیر سوال می‌رود نباید نسبت به آن‌ها بی تفاوت بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ حجت الاسلام دکتر محمدحسین طاهری آکردی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در جلسه شورای اداری مازندران با بیان اینکه که اجرای دقیق فریضه امر به معروف در جامعه بدون توجه به اخلاق اسلامی و باور‌های قلبی، دینی و ایمانی امکان‌پذیر نیست، گفت: همه اقشار جامعه باید باید ترویج دهنده امر به معروف در کشور باشند و مردم نسبت به مسائل از این دست بی تفاوت نباشند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه اگر در جامعه مواردی از اسراف و تبعیض دیده می‌شود و عدالت اجتماعی زیر سوال می‌رود نباید نسبت به آن‌ها بی تفاوت بود، گفت: مطالبه‌گری اصول و قواعدی دارد؛ مطالبه‌گری موضوعی است عقلانی؛ نباید سیاسی، دولتی و پولی باشد بلکه می‌بایست مسئله‌ای غیرسیاسی، مردمی و جهادی باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به شباهت‌های قیام عاشورای ۶۱ هجری با انقلاب اسلامی ایران، تصریح کرد: واقعه عاشورا با هدف برپایی امر به معروف و نهی از منکر به وقوع پیوسته است؛ امروز نیز که در حال گذار از تحریم ها، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان و ... هستیم به تعبیری انقلاب درحال تصفیه شدن است؛ برای پیروزی نهایی نیازمند حضور نیرو‌های مخلص در میدان هستیم.

دبیر ستاد امر به معروف در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چادر هدیه ایرانیان به اسلام بوده است، خاطر نشان کرد: اسلام حجاب را به مسلمانان داد، اما چادر از ایران به عنوان حجاب برتر معرفی شد؛ بنابراین می‌بایست برای حفظ این ارزش اجتماعی مطالبه گری شود.

دکتر طاهری آکِردی با اشاره به اینکه اگر به قانون عمل نکنیم نمی‌توانیم مطالبه گر درستی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باشیم، افزود: در بحث عفاف و حجاب باید با تعامل با دستگاه‌ها ورود کنیم تا نتایج مطلوب حاصل شود.

وی با بیان اینکه بهترین راه برای درک عمق پیام دین و سعادت و رستگاری تمسّک به فرهنگ ناب حسینی است، اظهار داشت: امروز که متاسفانه در برخی مسائل شاهد کمرنگ شدن مقوله امر به معروف هستیم بر ما لازم است که از ظرفیت فضای مجازی برای احیای این فریضتین واجب و الهی بهره گیری کنیم.

ارسال نظر: