حسینیه معلی با آمار سی درصد، پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی دهه اول محرم شد

کدخبر: 2377595
خبرنگار:

مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما نتایج نظرسنجی درمورد برنامه‌های دهه اول محرم تلویزیون را منتشر کرد که براساس آن «حسینیه معلی» با بیش از سی درصد بیننده، پربیننده‌ترین برنامه‌ی تلویزیونی بوده است.

به گزارش تسنیم براساس نظرسنجی مذکور، برنامه «حسینیه معلی» با 30.6 درصد بیننده و رضایت 89.9 درصدی در صدر برنامه‌های مناسبتی محرم قرار گرفته است و پس از آن «مرثیه خوانی حاج محمود کریمی» از شبکه دوم سیما با 10.7 درصد مخاطب و رضایت 90.9 درصدی جای گرفته است.

همچنین برنامه‌های «حسینیه ایران» و «روضه خانگی» از شبکه اول سیما، «باب‌القبله» از شبکه پنجم سیما، «باکربلا» از شبکه آموزش، «روایت کربلا» و «خیمه‌گاه» از شبکه قرآن، «تنها مسیر» (سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان) از شبکه افق و «باحسین حرف بزن» از شبکه نسیم از جمله پرمخاطب‌ترین برنامه‌های امسال در ایام عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) بودند.

59 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، نمایش مراسم عزاداری دهه اول محرم از تکایا و هیئت‌های شهرها و روستاهای کوچک را موفق ارزیابی کرده‌اند.

این آمار و ارقام نشان می‌دهد خلاقیت و نوآوری در ساخت برنامه‌های دینی و مذهبی، دیگر تلویزیون از اتّکا به سریال‌سازی به سمت برنامه‌سازی رفته است.برنامه‌هایی که در حال حاضر بیش از سریال مذهبی بیننده دارند؛ نمونه بارز آن «حسینیه معلی» است که فصل به فصل پخته‌تر شد تا دهه اول محرم امسال و فصل جدید آن که با اجرای نجم‌الدین شریعتی روی آنتن رفت و هیئت‌ها و آیین اصیل عزاداری مجالس اهل‌بیت(ع) را به رخ مخاطب کشید.

پیش از اعلام این آمار و درصدِ بیننده توسط مرکز تحقیقات صداوسیما بنابر آمار تلوبیون و استقبال مخاطبان در فضای مجازی، باز هم در مقایسه با بقیه تعداد مخاطبین در فضای‌مجازی، عنوان پربیننده‌ترین برنامه این ایام به «حسینیه معلی» اختصاص پیدا کرد.

ارسال نظر: