قارایی: حمایت صداوسیما از مستندسازی‌ام کم شده است

کدخبر: 2377653
خبرنگار:

جواد قارایی، مستندسازی که شایعه‌ی مهاجرتش منتشر شد این خبر را تکذیب کرد و گفت برای ساخت مستندی برای وزارت گردشگری عمان به این کشور سفر کرده است. او همچنین از عدم حمایت صداوسیما و وزارت گردشگری ایران انتقاد کرده و تاکید کرده است که اگر از طرح‌هایش حمایت شود اولویت او کار در ایران است.

جواد قارایی در گفت‌وگو با تسنیم ضمن تکذیب شایعه مهاجرت خود گفت: دیشب بازگشته‌ و مهاجرت نکرده‌ام، اما مدتی است احساس می‌کنم حمایت‌ها به‌ویژه حمایت وزارت گردشگری و سازمان صداوسیما از ساخت مستندهایی درباره ایران کم شده است، البته سازمان صداوسیما در 15 سال گذشته حمایت بسیار خوبی از من داشت اما در مدت اخیر احساس می‌کنم این حمایت کم شده است. وزارت گردشگری هم برای مقابله با ایران‌هراسی‌ها برنامه‌ای نداشت و بنابراین احساس کردم دغدغه زیادی وجود ندارد. متأسفانه معاونت برون‌مرزی سازمان صداوسیما هم از طرح بنده برای تولید اثری به‌نام «سفر به سرزمین توریست‌ها» یا «سفر به سرزمین رؤیاها» که برای مبارزه با ایران‌هراسی و معرفی جاذبه‌ها و زیبایی‌های ایران و ایرانی طراحی کرده بودم حمایت نکرد.

وی اضافه کرد: من نزدیک به 7 ماه بود که بیکار بودم و از گذشته نیز دعوت‌هایی جدی از سوی کشور عمان برای ساخت مستند و همکاری‌های این‌چنینی وجود داشت، برای همین موضوع، سفری به عمان داشتم و صحبت‌های خوبی مطرح شد. وزارت گردشگری کشور عمان بسیار علاقه‌مند است که جاذبه‌های دیدنی این کشور نمایش داده شود. چشم‌انداز 10ساله‌ آنها این است که عمان به‌عنوان یکی از مراکز گردشگری در دنیا شناخته شود و به همین دلیل دوست دارند از کشورشان مستند ساخته شود.

قارایی خاطرنشان کرد: ماحصل سفر من این شد که پروپوزالی ارایه بدهم و کارمان را آغاز کنیم.

او با تأکید بر اینکه اصلاً به‌دنبال مهاجرت از ایران نیست تصریح کرد: باز هم می‌گویم اولویت من ایران است و اگر از طرح‌های من مثل ایرانگرد کوچک، ایرانگرد و سفر به سرزمین‌رؤیاها حمایت شود، اولویت من کار و خدمت به ایران جان است، این سفر برایم کاری بود.

این مستندساز در پایان گفت: بنده طبق فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده بودند باید با ایران‌هراسی و جنگ نرم غرب علیه ایران مقابله شود فعالیت کردم و تمام عشقم این بود که به کشورم خدمت و با ایران‌هراسی مقابله کنم. قسم می‌خورم که طرح من 100 درصد موفق می‌شد اما متأسفانه مسئولین موافقت نکردند. احساس می‌کنم دغدغه‌ای برای مقابله با ایران‌هراسی و برای معرفی جاذبه‌های ایران ندارند، به همین دلیل مجبورم در حوزه تخصصی خودم در جای دیگری کار کنم، با این حال باز هم از سازمان صداوسیما سپاسگزارم که تاکنون از من حمایت کرد و این فرصت را به من داد که به کشورم خدمت بکنم.

ارسال نظر: