اهدای بیش از 10هزار جلد کتاب توسط مردم ایران

کدخبر: 2377687
خبرنگار:

در بهار ۱۴۰۲ از طریق «سایت اهدای کتاب» ۱۰هزار و ۳۰۷جلد کتاب به ۲۱ مرکز آموزشی، فرهنگی، مذهبی و دانشگاهی در سراسر ایران اهدا شده است.

«سایت اهدای کتاب» خانه‌کتاب و ادبیات ایران در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها به منابع بیشتر و همچنین با هدف مدیریت هدفمند و مؤثر کتاب‌های اهدایی راه‌اندازی شده است.

این سایت به نشانی به منظور اهدای هدفمند و توزیع مناسب کتاب‌هایی شکل گرفته است که روزانه به خانه کتاب و ادبیات ایران وارد شده و پس از ثبت اطلاعات، آماده اهدا می‌شوند. از طریق این سامانه هر اهداکننده‌ای از هر نقطه کشور می‌تواند کتاب‌های خود را اهدا کند و هر مرکز اهداگیرنده‌ای نیز می‌تواند کتاب‌های مورد نظر خود را جست‌وجو و درخواست کند.

لازم به ذکر است کتاب‌های اهدایی در «سایت اهدای کتاب» با اولویت مناطق کم برخوردار توزیع می‌شود و در فصل بهار ۱۴۰۲ از طریق این سایت ۱۰هزار و ۳۰۷جلد کتاب به ارزش ۱۰میلیارد و ۳۷۵میلیون و ۵۱۵هزار و ۵۶۳ ریال کتاب به ۲۱ مرکز آموزشی، فرهنگی، مذهبی و دانشگاهی در سراسر ایران اهدا شده است.

همچنین در سه ماه ابتدایی سال جاری ۱۷هزار و ۸۷۶ جلد کتاب برای اهدا به ارزش ۱۷میلیارد و ۸۹۶میلیون و ۴۴۰هزار و ۱۷۴ ریال در این سامانه ثبت شد.

ارسال نظر: