مستنداتی که می‌گوید «رفیق شهیدم مرا متحول کرد»

کدخبر: 2377745
خبرنگار:

کتاب «رفیق شهیدم مرا متحول کرد» با محوریت زندگی یک شهید دهه هفتادی، شهید عباس دانشگر، از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ ادبیات پایداری چند سالی است که میزبان کتاب‌های شهدای مدافع حرم است، شهدایی که بعضا متولد دهه هفتاد هستند، نسلی که حتی جنگ را ندیده‌­اند؛ اما خواندن رشادت‌های رزمندگان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس باعث شده ‌است جان خود را در کف دست بگذارند و به میدان بروند.

کتاب «رفیق شهیدم مرا متحول کرد» یکی از همین شهدا است، روایت زندگی شهید عباس دانشگر به روایت مؤمن دانشگر(پدر شهید) که سعی در روایتی از زندگی یک جوان مؤمن انقلابی دارد. کتاب حاضر خاطراتی است ارسالی برای خانواده شهید عباس دانشگر، مبنی بر اینکه این شهید اثرات معنوی روی افراد گذاشته و تحول و حرکتی نو در زندگی آنان رخ داده است و آن­ها آثار ارتباط معنوی با شهید دانشگر را در زندگی خود لمس کرده‌­اند.

کتاب به پنج بخش با عنوان­ های محبت شهید به همکاران، محبت شهید به برادران، محبت شهید به خواهران، محبت شهید به خویشاوندان و مستندات شهید تقسیم شده است.

در بخشی از کتاب آمده است:

«دلخوری کوچکی بین من و همسرم پیش آمد. همان لحظه همسرم گفتن از دست شما پیش دوست و هم­رزمت، شهید عباس دانشگر، شکایت می­ کنم. حرفش را جدی نگرفتم. دو-سه شب بعد، عباس را در خواب دیدم. هرچه صدایش کردم، بهم بی­ محلی کرد. سرش پایین اندخته بود و مثل همیشه خندان نبود. همان لحظه بیدار شدم. گفتم: خدایا چرا عباس به من بی ­اعتنایی کرد؟ هرچه فکر کردم، چیزی به ذهنم نیامد. فردای آن روز، یک لحظه به فکر دلخوری با همسرم افتادم. با خودم گفتم: نکنه راستی­ راستی همسرم پیش عباس شاکی شده! به همسرم گفتم: «شما حرفی به شهید زدید؟» گفت: «بله.» متوجه شدم آن بی­ توجهی از طرف شکوه ایشان است. همان لحظه از همسرم عذرخواهی کردم.»

این کتاب در ۲۸۶صفحه در سال ۱۴۰۲با شمارگان هزار نسخه و با قیمت ۷۲هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

ارسال نظر: