«سرباز روز نهم» مصطفی صدرزاده

کدخبر: 2377776
خبرنگار:

در راستای اجرای مفاد بند یک سیاست‌های کلی پیشگیری و کاهش خطر ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه ابلاغی مقام معظم رهبری، تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان مدیریت بحران کشور و رسانه ملی امضاء شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، چاپ چهارم کتاب «سرباز روز نهم» روایتی از زندگی و زمانه بسیجی مدافع حرم شهید مصطفی صدرزاده، به قلم نعیمه منتظری و از سوی انتشارات «راه یار» چاپ و راهی بازار نشر شد.

استفاده از صوت‌های متعدد شهید که در موقعیت‌های مختلف ثبت شده نیز از ویژگی‌های این کتاب به‌شمار می‌رود، از سخنرانی شهید قبل از عملیات‌ها گرفته تا زمانی که برای دوستانش خاطره می‌گفته است. همچنین مصاحبه با برخی فرماندهان ایرانی جبهه مقاومت که شاید برای اولین و آخرین‌بار فرصت گفت‌وگو با ایشان فراهم شد نیز از جمله مطالب خاص کتاب حاضر است. در بخش‌های مختلف این کتاب، علاوه بر استفاده از تصاویر آرشیوی درباره فعالیت‌های مختلف شهید مصطفی صدرزاده، قسمتی از فیلم‌های موجود نیز به صورت QRکد درج شده است.

مصطفی صدرزاده که فرماندهی گردان عمار لشکر فاطمیون را برعهده داشت، اول آبان ۱۳۹۲ مصادف با تاسوعای حسینی در مبارزه با تروریست‌های تکفیری در حومه حلب به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای بهشت رضوان شهریار به خاک سپرده شد.

براساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دفترحفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، تقریظ ایشان بر این کتاب، هفته آینده، 30 مرداد در «پانزدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» منتشر می‌شود.

چاپ چهارم کتاب ۶۳۲ صفحه‌ای «سرباز روز نهم» که پژوهش و مصاحبه آن بر عهده محمدمهدی رحیمی، پریسا وزیرلو و فرزانه مردی بوده و تدوین آن توسط نوید نوروزی و پریسا وزیرلو صورت گرفته و نعیمه منتظری بازنویسی آن را انجام داده است، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۰۰ هزار تومان، توسط انتشارات «راه یار» وارد بازار نشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب‌ را علاوه بر کتابفروشی‌ها، از سایت یا صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub.ir تهیه کنند.

ارسال نظر: