اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور

کدخبر: 2377862
خبرنگار:

شانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمد مخبر در این جلسه لزوم برنامه‌ریزی برای ارتقاء جایگاه فرهنگی تمامی استان‌های کشور را ضروری دانست و بر اهمیت تقویت شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها در ابعاد مختلف و گسترش ماموریت‌های فرهنگی تاکید کرد.
در این جلسه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گزارشی از آخرین وضعیت تدوین برش استانی نقشه راه مهندسی فرهنگی ارائه کرد و از اهتمام جدی استان‌ها برای نهایی‌سازی و تکمیل هرچه سریع‌تر این برنامه خبر داد.
در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و برخی دیگر از اعضا شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز حضور داشتند، تصمیماتی در راستای تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز تهیه و اجرای برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور اتخاذ شد.
در این نشست همچنین گزارشی از پیش‌نویس آیین‌نامه شورای معین ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور ارائه شد و پس از بحث و بررسی به‌تصویب رسید.
اصلاح آیین نامه شورای فرهنگ عمومی استان‌ها و تصمیم‌گیری در خصوص اصلاح و تکمیل وظایف، ترکیب و نحوه فعالیت شورای فرهنگ عمومی استان‌ها از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود که پس از ارائه نظرات و دیدگاه‌های مختلف، در این خصوص تصمیم‌گیری و مقرر شد وظایف و ماموریت‌های شورای فرهنگ عمومی استان‌ها با ساز و کاری مشخص با ماموریت‌های ستاد استانی اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور ترکیب و تلفیق شود تا ماموریت‌های فرهنگی در سطح استان‌ها ارتقاء یابد.
همچنین مقرر شد به‌منظور ارتقاء جایگاه شورای فرهنگ عمومی که وظایف آن با ستاد استانی نقشه مهندسی کشور تلفیق شده، حکم ریاست و قائم مقام شورا که تاکنون از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شد، از سوی معاون اول رئیس جمهور صادر شود تا برنامه‌ها و ماموریت‌های شورا با جدیت و قدرت بیشتری پیگیری شود.

 

ارسال نظر: