«بی‌رویا» بامجوز در فیلمیو

کدخبر: 2377864
خبرنگار:

چند روز پس از آنکه تهیه‌کننده فیلم «بی‌رویا» از مردم درخواست کرد که نسخه قانونی فیلمش را تماشا کنند، این فیلم روانه اکران آنلاین شد.

به گزارش ایسنا، «بی‌رویا» نخستین ساخته بلند آرین وزیردفتری است که به تهیه‌کنندگی هومن سیدی و سعید سعیدی ساخته شده و سال قبل در بخش «افق‌های اکسترا جشنواره فیلم ونیز» نمایش داده شد. این فیلم در جشنواره فجر نیز رونمایی شد و طناز طباطبایی، صابر ابر، شادی کرم رودی، فرانک کلانتر و رضا داوودنژاد در آن بازی کرده‌اند.

سازندگان «بی‌رویا» این فیلم را بدون اکران عمومی روی پرده سینما، در پلتفرم‌ فیلیمو به صورت آنلاین نمایش می‌دهند در حالی که سعید سعدی چند روز قبل به ایسنا گفته بود که از دو ماه قبل قرارداد اکران آنلاین فیلم منعقد شده بود ولی با انتشار نسخه قاچاق، اکران آنلاین «بی‌رویا» آغاز شده است. او درخواست داشت که مخاطبان نسخه قانونی را تماشا کنند.

«بی رویا» داستان زوج جوانی به نام رؤیا و بابک است که قصد مهاجرت از ایران را دارند. دو هفته پیش از مهاجرت، رویا در خیابان با دختری بی‌نام و نشان مواجه می‌شود. حضور دختر در زندگی آنها به اتفاقاتی عجیب منجر شده و به تدریج هویت رؤیا دچار دگرگونی می‌شود. معمای هویت رؤیا با حضور بیشتر دختر در بطن زندگی او و بابک، کامل و کامل‌تر می‌شود.

این فیلم برای اولین بار در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و نامزد دریافت ۳ سیمرغ بلورین شده بود که طناز طباطبایی، موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره، برای بازی در این فیلم شد.

«بی‌رویا» به همراه چند فیلم دیگر در روزهای گذشته قاچاق شد ولی منشأ اصلی لو رفتن این فیلم‌ها به صورت رسمی تاکنون منتشر نشده است. البته ستاد صیانت و مبارزه با انتشار و عرضه غیرمجاز آثار سینمایی با دستور رییس سازمان سینمایی قرار است پیگیری‌هایی را انجام دهد که در این زمینه هم فعلا جزئیاتی اعلام نشده است.

 

ارسال نظر: