همکاری «هماهنگ» با ساترا

کدخبر: 2377934
خبرنگار:

مدیرکل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی ساترا در سیزدهمین برنامه «صمیمانه» گفت: همکاری خوبی میان سه سامانه اصلی تحلیل محتوای کودک و نوجوان و ساترا برای آگاهی بخشی به والدین در خصوص محتوای کودک و نوجوان سکوهای نمایش خانگی شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌‌و تصویر فراگیر در فضای مجازی(ساترا)، سیزدهمین برنامه «صمیمانه» با حضور فواد عبادی مدیر سکوی «هماهنگ»، محمدمهدی مومنی‌ها مدیرکل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی ساترا و سید حمیدرضا صدر کارشناس مجری برنامه برگزار شد.

مدیر سکوی «هماهنگ» در ابتدای این برنامه گفت: همیشه تولید محتوا بحثی بسیار جذاب بوده است. استفاده از فیلم و سریال و محتوای رسانه دارای جنبه‌های سرگرمی و انتقال فرهنگ بوده و اساسا فرهنگ‌ساز است؛ بر همین اساس ما بسیار علاقمند بودیم که وارد این حوزه شویم.

وی خاطرنشان کرد: از زمان اعلام سازمان صدا و سیما برای واگذاری مجوزهای صوت و تصویر فراگیر، «هماهنگ» جزو اولین سکوهایی بود که به این موفقیت دست پیدا کرد و ما رسانه خود را راه‌اندازی کردیم. درحال حاضر درحوزه فیلم و سریال‌های آرشیوی، دوبله و زیرنویس به صورت اختصاصی و اشتراکی فعالیت داریم؛ ما در «هماهنگ» سعی کرده‌ایم جدیدترین فیلم و سریال‌های روز دنیا را با مناسب‌ترین روش اصلاح محتوا در قالب چهارچوب‌های تعریف شده و شئونات اسلامی بدون وارد آمدن لطمه به اثر، ارائه کنیم تا خانواده‌ها با خیالی آسوده از محتوا بهره ببرند.

عبادی بیان کرد: من به‌عنوان یک رسانه حوزه نمایش خانگی از ساترا می‌خواهم تا نمایشگاه «رصتا» را هر ساله با قدرت برگزار و از سکوهای دارای مجوز در حوزه تولید محتوا حمایت کند.
مدیرکل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی ساترا در ادامه برنامه با اشاره به میزان تولید و فعالیت در حوزه کودک و نوجوان در کشورمان بیان کرد: متاسفانه بیش از 80 درصد محتوایی که در حوزه کودک در فضای مجازی مشاهده می‌کنید خارجی و محتوای دوبله است که این امر بیانگر ضرورت توسعه همکای میان ساترا و نهادهای تخصصی حوزه کودک برای حمایت از تولید محتوای کودک و نوجوان است.

وی تاکید کرد: تولید محتوای حوزه کودک و نوجوان در هر کشوری متناسب با فرهنگ همان کشور است و لازم است تا همکاری میان سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای تخصصی حوزه کودک برای حمایت از تولید محتوای بومی افزایش پیدا کند.

مومنی‌ها در پایان خاطر نشان کرد: ملاک صدور مجوز برای نمایش هر محتوایی، رعایت قانون است اما اینکه چه محتوایی برای چه گروه‌های سنی با چه ویژگی‌هایی مناسب خواهد بود، موضوع دیگری است که در معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا مد نظر قرار گرفته است؛ در حال حاضر همکاری خوبی میان سه سامانه اصلی تحلیل محتوای کودک و نوجوان و ساترا برای آگاهی‌بخشی به والدین درخصوص محتوای کودک و نوجوان سکوهای نمایش خانگی شکل گرفته است و این قدرت را به خانواده‌ها می‌دهد که با علم و اطلاع نسبت به انتخاب محتوای مناسب برای فرزندان خود اقدام کنند.

ارسال نظر: