«این خانه فروشی نیست» به‌روایت ۸۳ روز محاصره‌ی کامل

کدخبر: 2377956
خبرنگار:

کتاب «این خانه فروشی نیست» که روایت ۸۳ روز محاصرۀ کامل شهر شیعه‌نشین «آمرلی» عراق توسط گروهک تکفیری داعش است، در انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، کتاب «این خانه فروشی نیست» حکایت آزادسازی شهر «آمرلی» عراق از محاصرۀ سیصدوشصت درجه‌ای داعش با عکس‌هایی از «سعید فرجی» و روایت «مهدیه داوودی»، توسط انتشارات مکتب حاج قاسم چاپ و منتشر شد.

 نام شهر آمرلی در تابستان سال 1393 بیش از هر زمان دیگری بر سر زبان‌ها افتاد. درست همان روزهایی که روستاهای مجاور بعد از تسلیم اجباری ساکنانش به اشغال دشمن تکفیری درآمده بودند، شیعیان مظلوم شهر آمرلی در شمال بغداد، گرفتار حلقۀ تنگ محاصرۀ داعش شدند. هجده‌هزار زن و مرد و کودک این شهر، تصمیم گرفتند در شهر بمانند و با دست خالی در برابر تجاوز دشمن مقاومت کنند.
روایت مقاومت 83 روزۀ مردم شهر آمرلی، مجاهدت گروه‌های مختلف عراق و حضور فرماندهان جبهه مقاومت به‌ویژه فرماندۀ شهید «قاسم سلیمانی» که بی‌پروا از وضعیت خطرناک این شهر با یک فروند بالگرد خود را به منطقه رسانده و با طراحی یک عملیات دقیق موفق به آزادسازی این شهر و بیرون راندن گروهک داعش از منطقه شد، دستمایۀ کتاب این خانه فروشی نیست قرار گرفته است.

در این کتاب عکس 136 صفحه‌ای، شهر محاصره ‌شدۀ آمرلی، با عکس‌هایی از سعید فرجی هنرمند عکاس و مستندساز به تصویر درآمده و در کنار آن، روایتی از مهدیه داوودی، حال‌وهوای مردم شهر را در روزهای شهریورماه سال 93 برای خواننده بیان می‌کند.

کتاب «این خانه فروشی نیست» همزمان با سالروز شکست حصر شهر آمرلی توسط انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر و به زودی روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر: