حضور 9 شرکت از ایران در نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات چین

کدخبر: 2377958
خبرنگار:

نمایشگاه تجارت خدمات پکن در سال جاری در فضای ۱۵۵ هزار متر مربعی تا روز چهارشنبه ۱۵ شهریور، ادامه خواهد داشت. شرکت کنندگان در این رویداد آخرین محصولات ‌و نوآوری‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مراسم افتتاحیه این رویداد بزرگ، رئیس جمهوری چین در سخنرانی ویدیویی  به اهمیت توسعه خدمات در توسعه اقتصادی این کشور اشاره و بر عزم دولت چین بر گسترش حوزه خدمات تأکید کرد. در سخنرانی آقای شی به موضوع نوآوری به عنوان موتور توسعه چین در برنامه های اقتصادی این کشور و توجه به واردات محصولات با کیفیت بالا، با اهمیت تلقی شد.در مراسم افتتاحیه رئیس جمهوری بنین به عنوان مهمان ویژه و مدیر کل سازمان جهانی تجارت، دبیر کل آنکتاد و ‌دبیر کل OCDE در خصوص روند تجارت خدمات در دنیا و اهمیت آن در توسعه اقتصادی به سخنرانی پرداختند.

 

نمایشگاه تجارت خدمات پکن در سال جاری در فضای ۱۵۵ هزار متر مربعی تا روز چهارشنبه ۱۵ شهریور، ادامه خواهد داشت. ۲۲۰۰ شرکت از ۷۵ کشور در نمایشگاه حضور دارند. شرکت کنندگان در این رویداد آخرین محصولات ‌و نوآوری‌ها را در اقتصاد دیجیتال،گردشگری، آموزش، دارو و اقتصاد سبز، به نمایش گذاشته‌اند.

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در نمایشگاه تجارت خدمات پکن (به عنوان یکی از سه پلتفرم بزرگ نمایشگاهی چین و بزرگ‌ترین نمایشگاه خدمات جهان) به معرفی فرهنگ و هنر ایران و آثار دستی خلاقانه ایران پرداخت. این رویداد از روزشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ و در محل نمایشگاه­های شهر پکن آغاز به کار کرد.

پاویون ملی ایران با مدیریت مرکز تجاری ایران – چین (سوژو) به عنوان کارگزار سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، با حضور 9 شرکت در بخش های مواد غذایی، صنایع دستی ، تجهیزات پزشکی و فنّاوری‌های پیشرفته در این نمایشگاه حضور دارد.

 

 

ارسال نظر: