«سیطره» از مستوری درآمد

کدخبر: 2378090
خبرنگار:

کتاب «سیطره» خاطرات هفت سال نفوذ نادر کیانی از نیروهای انقلابی ایران به قلب گروهک کومُله، رونمایی شد.

به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آیین رونمایی از کتاب «سیطره» روایتی از پرونده امنیتی نفوذ به گروهک کومله در محل حوزه هنری انقلاب اسلامی با حضور نویسنده اثر برگزار شد.
علی اکبر شیروانی مدیرعامل انتشارات سوره مهر در این مراسم اظهار کرد: دو روایت است که به آن برای پایه کار امنیتی استناد می‌شود. یک روایت اینکه پیامبر از یکی اصحاب می‌خواهند لباس خود را عوض کند و مثل اعضای یک روستا شود و وارد روستا شود و امام علی(ع) نیز در یک جنگ از کسانی می‌خواهند تغییر چهره و لباس دهند و به سپاه مقابل بروند و اطلاعات در بیاورند.
 
وی افزود: با وجود روایت‌هایی که از پیامر و امام علی(ع) وجود دارد، باید با شیوه‌های نوین و تکنولوژی به ضرورت کار امنیتی پرداخت. لازم است متخصصان این حوزه وارد شوند. نوشتن و روایت کردن کتاب‌هایی شبیه سیطره لازم است و ضروری است و سال‌ها کار و فعالیت علمی لازم است تا دوباره مثل این کتاب چاپ شود زیرا این اثر حاصل کار دو مرکز تخصصی(حوزه هنری و نهادهای امنیتی) است.
 
همچنین کیانوش گلزار راغب نویسنده کتاب «سیطره» در این مراسم اظهار کرد: پرداختن به شهدای این حوزه برای من افتخاری بزرگ است. نادر کیانی یک بزرگ مرد است. برادر من توسط همین گروهک‌ها به شهادت رسید‌. خودم یک هفته آنجا اسیر بودم. خوشحالم توانستم از دریچه هنر و ادب گامی در مسیر امنیت کشور بردارم.
 
وی خاطر نشان کرد: این گروهک‌ها ظاهری فریبنده و جذاب برای جوانان و نوجوانان دارند و خوشحالم با این اثر بتوانیم کمی از درون این گروهک‌ها را نشان دهیم. من کار خود را در کتاب کرده‌ام و امیدوارم مخاطب با خواندن کتاب به شناخت لازم برسد.
 
همچنین مرتضی سرهنگی نویسنده ادبیات پایداری در این آیین اظهار کرد: وقتی متن اولیه را برای من آوردند ساعت ۵-۴ بود و وقتی متن را شروع کردم سرم را که برداشتم ساعت ۱۱ شب بود و متوجه یک دنیا شدم که از آن بی خبریم و آن اولین اثر در خصوص کومله از کیانوش گلزار راغب بود و «سیطره» سومین اثر این حوزه است.
 
وی افزود: ادبیات پایداری ایران یک ادبیات بی‌نظیر است زیرا در خود فداکاری و از خود گذشتگی دارد. امثال فداکاری‌های نادر کیانی که فداکاری جنگی داشتند به مرور باعث فداکاری اجتماعی می‌شود. امیدوارم این کتاب مقدمه‌ای بر این باشد که به این پرونده‌ها و بچه‌ها در این عرصه بیشتر برسیم و کتاب‌های بیشتر و بهتری در این حوزه‌ها بنویسیم.
 
«سیطره» سردار جهان تبیین است
 
همچنین سید اسماعیل خطیب وزیر ارتباطات در این آیین اظهار کرد: همزمانی این رونمایی با ایامی که دشمن با یک جنگ ترکیبی برای ایجاد آشوب و اغتشاش در ایران قوی و مقتدر ما دارد، تبریک می‌گویم. همچنین همزمانی آن با ۲۸ شهریور که توافقنامه بین ایران و عراق در خصوص تعیین تکلیف نیروهای تجزیه طلب مبارک می‌دانم.
 
وی افزود: جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارند، سرداران و سربازانی دارد؛ این کتاب یکی از سرداران جهاد تبیین است که راه خط شکن تهاجم و خط شکنی دفاع مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار را هموار می کند. همه کسانی که در براندازی این نظام هوا برشان داشته است، هر روز به لطف حضور و قدرت مردم در محوریت رهبر شاهد شکست‌های بوده و خواهد بود.
 
گفتنی‌ است در پایان این مراسم از خانواده شهدا تجلیل شد.

 

ارسال نظر: