حضور ایران با 600 عنوان کتاب در نمایشگاه استانبول

کدخبر: 2378485
خبرنگار:

خانه کتاب و ادبیات ایران با بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب به زبان ترکی و ۴۰۰ عنوان کتاب به زبان فارسی و انگلیسی با موضوعات مختلف در چهلمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول حضور پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، چهلمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول با حضور شهردار استانبول، رئیس اتحادیه ناشران استانبول و ناشران حاضر در نمایشگاه افتتاح شد.
 
خانه کتاب و ادبیات ایران در غرفه‌ای به مساحت ۳۰متر مربع و با طراحی خاص در فضای بصری، فعالیت خود را در این نمایشگاه آغاز کرد.
 
بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب منتشر شده توسط ناشران ایرانی به زبان ترکی و ۴۰۰ عنوان کتاب به زبان فارسی و انگلیسی با موضوعات مختلف در معرض دید بازدیدکنندگان غرفه ایران قرار گرفته است.
 
عرضه و معرفی آثار شاخص ایرانی، رونمایی از ترجمه ترکی چهار عنوان کتاب ایرانی، دیدار با مسئولان طرح تدا (طرح حمایتی با هدف توسعه نشر آثار ترکی استانبولی به سایر زبان‌ها)، دیدار با ناشران حاضر در این نمایشگاه برای تبادل رایت و دعوت جهت حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  و... از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده خانه کتاب و ادبیات ایران در چهلمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول به شمار می‌رود.
 
تلویزیونی اینترنتی کتاب نیز در این نمایشگاه حضور دارد و پوشش کاملی از اخبار نمایشگاه را از طریق نشانی اینترنتی KETAB.TV پخش می‌کند.
 
ناشرانی از کشورهای ایران، چین، لهستان، رومانی، قزاقستان، آلمان و... در بخش بین‌الملل این دوره از نمایشگاه کتاب استانبول حضور دارند و درباره خرید و فروش رایت و موضوعات مرتبط با کپی‎‌رایت گفت‌وگوهای دو جانبه و چند جانبه‌ انجام می‌دهند.
 
همچنین ۲۰۰ برنامه جانبی برای ناشران و بازدیدکنندگان در نمایشگاه چهلم کتاب استانبول برپا خواهد شد.
 
لازم به ذکر است کشور هندوستان میهمان ویژه چهلمین نمایشگاه کتاب استانبول است.
 
چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول با حضور ۹۹۸ ناشر از ششم تا چهاردهم آبان‌ماه  ۱۴۰۲ پذیرای علاقه‌مندان است و بخش بین‌الملل این نمایشگاه تا نهم آبان‌ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

 

ارسال نظر: