پیش‌تولید «ایرانگرد» آغاز شد

کدخبر: 2378537
خبرنگار:

پیش‌تولید سری جدید مستند «ایرانگرد» در مرکز سیمرغ سازمان صداوسیما آغاز شد. «ایرانگرد» جدید در هفت استان ایران روایت خواهد داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، جواد قارایی، تهیه کننده و کارگردان «ایرانگرد» گفت: سری جدید مستند «ایرانگرد» در ۲۶ قسمت ۴۲ دقیقه‌ای با رویکردی متفاوت در محتوا و فرم به پیش تولید رسید. طبق طرح ارائه شده از ۱۰ استان که در مورد آنها تحقیق و پژوهش می‌شود هفت استان انتخاب شده و درباره آنها تولید اثر خواهد شد.

وی اظهار کرد: با توجه به نظرسنجی و استقبال چشمگیر مخاطبین همچنان درخصوص روستا، اقوام و عشایر، جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی هر استان مستند ساخته خواهد شد. در حال حاضر پیش تولید استان های آذربایجان شرقی و ایلام آغاز شده است. تیم های پژوهشی و محتوایی برنامه در حال تحقیقات میدانی و بازبینی محل های مورد نظر هستند و از ۲۰ روز دیگر تصویربرداری شروع خواهد شد.

قارایی درباره تفاوت‌های فصل ششم «ایرانگرد» با فصل‌های قبل نیز عنوان کرد: سعی شده در محتوا به‌روزتر و عمیق‌تر ورود کنیم مفاخر هر استان، پیشرفت‌ها و ظرفیت‌های جدید آن مورد توجه قرار گیرد و همچنین حضور پررنگ‌تر ساکنان هر منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

او خاطرنشان کرد: تیم‌های پژوهشی که در حال فعالیت هستند همه و همه از مراکز دانشگاهی انتخاب شده‌اند، اساتید و کارشناسان مجرب در حوزه‌های تاریخ و اقوام، مردم‌شناسی، جامعه شناسی، میراث فرهنگی، محیط زیست و اقلیم شناسی به صورت گروهی در حال تحقیق و پژوهش و کسب اطلاعات میدانی از مردم ساکن هر منطقه هستند تا در نهایت به یک چکیده دست پیدا کنند و از آن به عنوان گفتار متن استفاده شود.

این مستندساز در پایان بیان کرد: لازم است از پشتیبانی و همراهی رئیس سازمان صداوسیما، قائم مقام فرهنگی و معاون سیما نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم که حمایت زیادی از این برنامه داشتند و در پایان از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه آقای اکبر شاهی رییس مرکز سیمرغ تشکر می‌کنم که در زمینه پیش برد اهداف این برنامه با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و تلاش شبانه روزی مجموعه خود فرصتی دوباره به من دادند تا بتوانم به کشور عزیزم ایران خدمت کنم.

ارسال نظر: