فروش خوب فیلم بچه زرنگ در گیشه

کدخبر: 2378649
خبرنگار:

انیمیشن بچه زرنگ از پنجم مهرماه روی پرده‌ی سینماهاست و توانسته است رکورد فروش تعدادی از انیمیشن‌های دیگر را بشکند. این درحالی است که فیلم بچه زرنگ هنوز روی پرده سینماهاست.

انیمیشن بچه‌ زرنگ در حالی از پنجم مهرماه به پرده‌ی سینماها رسید که پیش از آن انیمیشن‌های موفقی چون «شاهزاده‌ی روم»، «فیلشاه»، «پسر دلفینی» و «لوپتو» روی پرده رفته بودند و توانسته بودند موفقیت‌هایی کسب کنند.

بچه زرنگ سومین ساخته‌ی مهم گروه انیمیشن «هنر پویا» بود. گروهی که در سال 1392 رسما به راه افتاد و و با تولید انیمیشن «فیلشاه» توانست جایزه‌ی پرمخاطب‌ترین فیلم سینمایی کودک و نوجوان را در سال 1397کسب کند.

حالا اما هنرپویا با بچه زرنگ به تهیه‌کنندگی حامد جعفری به سینماها برگشته بود. 12 روز بعد از اکران این پویانمایی، نسسیم‌آنلاین در گزارشی به این اثر پرداخت و در آن زمان 160 هزار نفر پای این انیمیشن نشسته بودند.

اگرچه این اثر به تازگی لقب «پرفروش‌ترین سینمایی کودک و نوجوان» را به خود اختصاص داده است اما باید در نظر داشت که شاید «میزان فروش» ملاک خوبی درباره اندازه‌گیری میزان استقبال مخاطبان از یک اثر سینمایی نباشد.

«تورم» و «تغییرات قیمت بلیت» دو عاملی هستند که مقایسه‌ی آثار سینمایی بر اساس قیمت زیر سوال می‌برند. طبیعتا مقایسه‌ی میزان فروش فیلم‌ها با قیمت‌ها امروز بلیط و دیگر فیلم‌ها که در زمان دیگری با قیمت‌ها دیگری اکران شده‌اند مقایسه دقیقی نیست.

اما عامل دیگری وجود دارد که می‌تواند در اندازه‌گیری میزان موفقیت آثار کمک‌کننده باشد و آن «تعداد فروش بلیت» است. در این صورت در حوزه‌ی انیمیشن، «فیلشاه» با تعداد مخاطب حدود یک میلیون و صدهزار نفر همچنان صدرنشین پویانمایی‌هاست.

اگرچه بچه زرنگ با فروش بیش از 33 میلیاد تومان پرفروش‌ترین انیمیشن سینمایی کشور است اما تعداد بلیت‌های خریدشده‌ی آن از «فیلشاه» کمتر است و تا این لحظه با فروش بیش از 970 هزار بلیط به سرعت می‌تازد. با این حال بچه زرنگ کماکان روی پرده‌ی سینماها هست و امکان شکستن رکورد «فیلشاه» را نیز دارد.

این فیلم همچنین به دومین فیلم پرفروش از نظر فروش هفتگی و روزانه تبدیل شد و هر هفته شاهد افزایش فروش نسبت به هفته قبل بودیم.

با این حساب و با توجه به حضور بچه زرنگ روی پرده‌ی سینماها انتظار شکستن رکورد تعداد فروش بلیت نیز بیراه نیست.

انیمیشن سینمایی بچه زرنگ محصولی از گروه هنر پویا و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به همت یک تیم ۲۵۰ نفره ساخته شده است و هومن حاجی عبداللهی، میرطاهر مظلومی، هدایت هاشمی از جمله صداپیشه‌ها و سعید شیخ‌زاده مدیر دوبلاژ این اثر هستند.

ارسال نظر:
  • ارمان

    خیلی انیمیشن باحالی بود