کارگردان «کتاب قانون»: به کمتر ا ز 50 درصد اهدافمان رسیدیم

کدخبر: 2379142
خبرنگار:

کارگردان سریال تلویزیونی «کتاب قانون» می‌گوید به کمتر از نصف توقعاتش در این سریال رسیده است.

سعید ابوطالب درباره ایده ساخت مجموعه «کتاب قانون» به ایسنا گفت: ایده کتاب قانون اصالتا متعلق به مدیران محترم شبکه یک سیماست که در نوع خود بدیع و جسورانه است و برای آشنایی مردم و مخاطبان با یک موضوع مهم مثل کارکرد و شناخت ساختار مجلس شورای اسلامی بسیار کارآمد است.  

وی یادآور شد: این شناخت به مخاطب کمک می‌کند که با نگاه عمیق‌تر به پارلمان توجه کند و خود را در تصمیم‌سازی‌های بزرگ کشور دخیل و سهیم بداند و مشارکت کند.

کارگردان «کتاب قانون» توضیح داد: از اطمینان مدیران سازمان صداوسیما و شخص جناب آقایان جبلی و مرادی برای ایجاد این فرصت و اعتماد به من سپاسگزارم.

ابوطالب تصریح کرد: به نظر من این قالب برنامه، قابل تکرار برای دیگر موضوعات مهم اجتماعی و سیاسی و حتی حقوقی و قضایی مثل دستگاه‌های اجرایی و حقوقی و قضایی کشور هم هست.

وی گفت: در مورد ساختار برنامه باید گفت که ساختار کنونی «کتاب قانون» مختص همین برنامه است و شاید به جرأت بتوان گفت شبیه هیچ برنامه تلویریونی دیگر نیست.

این کارگردان عنوان کرد: به طور کلی می‌توان این قالب را نوعی رئالیتی‌شو دانست که با حضور افراد عادی یا حتی بازیگران بدون متن شکل می‌گیرد. بازیگران کلیات موضوع را دریافت می‌کنند اما خود آنها هستند که اکت و دیالوگشان را انتخاب و کشف می کنند و این ژانر به واقعیت و رئالیتی شو نزدیک تر است.

ابوطالب تاکید کرد: اگرچه از نظر زمانی خیلی محدودیت داشتیم و شاید به کمتر از ۵۰ درصد از اهدافمان و توقعمان از خودمان رسیدیم اما با این حال از اقبال خوب مخاطب و منتقدان و اصحاب رسانه خوشحالم. امیدوارم در ادامه پخش قسمت‌های بعد هم این استقبال ادامه پیدا کند.

رئالیتی‌شوی «کتاب قانون» به کارگردانی سعید ابوطالب و تهیه‌کنندگی محمدحسین سعادتی، هر شب ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه یک می‌رود و ساعت ۲۳ بازپخش می‌شود.

دیگر عوامل این مجموعه عبارتند از: مجری طرح: حسین نیرومند، بازیگردان: سینا رازانی، مدیر تولید: حسین شمسایی، مدیر تصویربرداری: شهرام رحیمی.

ارسال نظر: